رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
قلیان‌ها از سطح پارک‌ها جمع‌آوری می‌شوند

19 دی 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی به منظور جمع‌آوری قلیان در سطح شهر برازجان خبر داد.

مهندس ماریا خویش دوست افزود: پیشرفت علمی یکی از سیاست‌های شبکه بهداشت و درمان است، بنابراین ابتدا باید علل افزایش استفاده از قلیان را ریشه‌یابی و سپس به دنبال جایگزین مناسبی برای آن باشیم، جوانان را باید آموزش داده تا تبدیل به سفیران سلامت شده و بقیه جوانان را آموزش دهند.
وی اظهار کرد: شبکه بهداشت و درمان سال ۹۳ پارک والفجر را به عنوان پارک بدون دخانیات معرفی کرد، اما در ادامه، نظارت ادارات مرتبط کم‌رنگ شد.
مهندس خویش دوست تصریح کرد: در ادامه اجرای این طرح، سال ۹۵ نیز پارک کشتکار به عنوان پارک بدون دخانیات معرفی‌شده و شاهد جمع‌آوری قلیان، در آن بودیم.
وی اظهار داشت: برای جمع‌آوری قلیان در سطح کافه‌های شهر برازجان بازدیدهای شبانه به اتفاق تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف صورت گرفته است و تاکنون موارد زیادی مشاهده نشده است و تعدادی نیز بوده که قلیان‌ها جمع‌آوری‌شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ادامه داد: تاکنون دو بار به کافه‌های سطح شهرستان اخطار شدید داده‌شده است و اگر شهروندان موردی مشاهده کردند، سریعاً از طریق تماس تلفنی با شماره ۱۹۰ اطلاع‌رسانی کرده تا پیگیری شود.

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
قلیان     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   19 دی 1397

تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >