ویتامین‌ها مهمترین فاکتورها در دوران بارداری و شیردهی مادران هستند

7 آذر 1395
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: گروه ویتامین‌ها مهمترین فاکتورهایی هستند که مادران باردار و شیرده برای سلامت خود و نوزادشان باید توجه ویژه به آنان داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ سحر کدایی افزود: ویتامین B12 یکی از مهمترین ویتامین‌های موردنیاز است که تقریباً به‌طور انحصاری در غذاهای حیوانی (گوشت و محصولات لبنی) یافت می‌شود.
وی ادامه داد: ویتامین A در بینایی، تولیدمثل، رشد استخوان و دندان، عملکرد مناسب سیستم ایمنی نقش دارد و در مواد غذایی حیوانی ازجمله زرده تخم‌مرغ و همچنین در لبنیات وجود دارد و کمبود آن می‌تواند سبب نقص جنینی شود.
وی روی (ZN) را یکی از مواد معدنی ضروری در دوران بارداری و شیردهی عنوان کرد و افزود: کمبود روی منجر به ناهنجاری‌های مادرزایی، رشد غیرطبیعی مغز جنین و رفتار غیرطبیعی نوزاد می‌گردد و همچنین سطح پایین روی اثرات سو بر وضعیت ویتامین A دارد و از منابع خوب روی می‌توان به گوشت قرمز و ماکیان اشاره کرد.
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه بابیان اینکه کمبود ید ناشی از مصرف کم‌غذاهای دریایی و ماهی، رشد محصولات در خاک فقیر از ید و یا استفاده از صنعت مواد غذایی از نمک بدون ید می‌باشد اظهار کرد: مصرف ید کافی در دوران بارداری باعث بالاتر رفتن هوش کودک می‌شود.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دوران.بارداری     کارشناس.تغذیه     فرهنگ.سلامت     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >