مراقبت‌های پیش از بارداری در گناوه رایگان ارایه می‌شود

11 دی 1395
کارشناس مسئول بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: مراقبت‌های قبل از بارداری به‌صورت رایگان در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی این شبکه توسط پزشک و ماماها ارایه می‌شود.

طیبه دیدار افزود: مراقبت‌های پیش از بارداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و مهم‌ترین هدف آن افزایش بهبود کیفیت زندگی مادر و نوزاد است.
وی اضافه کرد: توجه به مراقبت پیش بارداری سبب می‌شود که فرد، حاملگی خود را با شرایط بهتری آغاز و خطراتی را که باعث عوارض بد حاملگی می‌شود تا قبل از بارداری اصلاح و درنتیجه مشکلات آینده را برای سلامتی خود و فرزندش کاهش دهد.
این کارشناس ادامه داد: درصورتی‌که زنی به بیماری‌هایی شامل آسم، قلبی و فشارخون، دیابت، اختلالات تیروئید، چاقی یا افزایش وزن مبتلا باشد باید قبل از بارداری به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی درمانی و یا خانه بهداشت محل زندگی خود مراجعه و تمایل خود به بارداری اعلام تا اقدام‌های لازم بهداشتی درمانی ارایه شود.
کارشناس مسئول واحد بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار کرد: رفتارهای پرخطر نظیر مصرف دخانیات در زن باردار تأثیر زیادی در سقط خودبه‌خودی، زایمان زودرس و تولد نوزاد مرده دارد و توصیه می‌شود که پیش از اقدام به حاملگی، اعتیاد به دخانیات از قبیل سیگار، قلیان و یا سایر مواد مخدر را ترک کنند.
وی گفت: مصرف روزانه 400 میکروگرم اسیدفولیک از سه ماه قبل از بارداری خطر ایجاد نقص لوله عصبی جنین را کاهش خواهد داد.
دیدار اظهار کرد: انجام واکسیناسیون توأم (کزاز و دیفتری) و سرخجه در صورت لزوم و آزمایش‌های روتین قبل از بارداری بعضی از بیماری‌های را مشخص، کنترل و درمان می‌کند.
انتهای پیام/ م.ن 3080
   

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مراقبت.قبل.بارداری     طیبه.دیدار     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   11 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >