یادواره شهید دکتر محمدعلی رهنمون و شهدای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد/ گزارش تصویری

8 اسفند 1395
دومین یادواره شهید دکتر محمدعلی رهنمون و شهدای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همت دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی استان در این دانشگاه برگزار شد.

معاون حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی در این یادواره اظهار داشت: حق شهدا بر گردن ما این است که راه آنها را ادامه دهیم.
سردار حسن باخرد بابیان اینکه شهدا خاکی بودند و آنان نیز مانند همه ما زن، فرزند، زندگی و جان خود را دوست داشتند افزود: آنها از فرصت عمر و جوانی خود استفاده بهینه کردند و جاودانه شدند.
وی ادامه داد: پیام شهدا این است که پشتیبان ولایت‌فقیه باشیم و ما نیز باید با ادامه راه شهدا یاد آنان را گرامی بداریم.
الگوسازی شهید رهنمون
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر نیز در این یادواره گفت: هدف از برگزاری این یادواره الگوسازی شهید دکتر رهنمون و شهدای دانشگاه و تقدیر از خانواده شهدای دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر است.
دکتر مرادعلی فولادوند افزود: شهدا در زمان خود اولویت زمان خود را تشخیص دادند و این را از رهبر و ولایت‌فقیه خود گرفته بودند و جانشان را در طبق اخلاص نهادند و به میدان جنگ رفتند و آن را تقدیم اسلام و دفاع از وطن کردند.
وی تصریح کرد: اگر ما بخواهیم نیت، رفتار و کردار شهید را همسان‌سازی با عصر خود کنیم و این سؤال را مطرح کنیم که اگر شهدا در حال حاضر بودند چه‌کار می‌کردند؟ در جواب باید گفت که قطعاً آنان همین اولویت‌بندی را انجام می‌دادند و گوش‌به‌فرمان رهبر و ولی امر بود.
دکتر فولادوند اظهار داشت: در حال حاضر در جامعه ما به فرمایش ولایت‌فقیه اولویت اول فرهنگ و اقتصاد است.
وی بیان کرد: جنگ فرهنگی نظام استکبار علیه کشور ایران سابقه طولانی دارد و جنگ نرم و تهاجم فرهنگی علیه کشور ایران تمام نشده است.
دکتر فولادوند بیان کرد: ما از اول انقلاب درگیر جنگ اقتصاد هستیم ولی به‌شدت حال حاضر نیست و دنیای استکبار برای از بین بردن ایران اسلامی از پا نمی‌نشیند.
وی بابیان اینکه بمباران فرهنگی که استکبار در دنیا دارد موجب مشوش شدن اذهان و سست‌شدن باورها می‌شود تصریح کرد: اگر شهدا نیز در حال حاضر بودند در جبهه جنگ نرم رزمنده می‌شدند و از خود شروع می‌کردند و آنچه به فرهنگ مملکت قوت، مقاومت و ماهیت می‌داد در رفتار خود بروز و ظهور می‌دادند و تلاش می‌کردند به دیگران نیز انتقال دهند و این کاری است که دانشجو می‌تواند به‌راحتی انجام دهد
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: مقام رضایت خداوند و شهادت در هر عصری مسیر و راه خود را دارد و می‌شود آن راه را پیمود.
دکتر فولادوند اظهار داشت: مسئولان، دست‌اندرکاران و دانشجویان حوزه سلامت باید در اصلاح سبک زندگی جامعه تمام همت خود را به کار ببندند.
وی بابیان اینکه باورهای اشتباهی که بر ما غلبه پیداکرده ما را از مسیر زندگی سالم و درست منحرف کرده تصریح کرد: با اصلاح سبک زندگی جامعه هم در حوزه فرهنگ و هم حوزه اقتصاد خانوار می‌توان کمک شایانی به کشور کرد. باید فرهنگ‌سازی کنیم و مردم را باورمند کنیم تا مردم کالای داخلی مصرف کنند.
این مقام مسئول گفت: شهدا در عصر خود اولویت را به‌خوبی درک کردند و هر آنچه از دستشان برمی‌آمد که همان جانشان بود را نثار این انقلاب و کشور کردند و در حال حاضر وظیفه ما قشر دانشگاهی نیز این است که در زمان خود اولویت‌ها را درک کرده و بشناسیم و به آن اندازه که در توانمان هست برای رفع آن تلاش بکنیم.
دکتر محمدعلی رهنمون یکی از پزشکان فداکار و پرتلاش در زمینه بهداشت و درمان بود. وی در زلزله طبس سال ۵۷ جزو اولین گروه درمان و امدادرسانی بود که به دستور شهید آیت‌الله صدوقی تشکیل‌شده بود و در کنار آیت‌الله طبسی، هاشمی نژاد و آیت‌الله خامنه‌ای به کمک به زلزله‌زدگان پرداخت.
کمیته بهداشت و درمان جهاد سازندگی در جریان سیل خوزستان در سال ۵۸ به همت او تشکیل شد و سپس در دفاع مقدس در سال ۶۱ به تجهیز بیمارستان صحرایی شهید کلانتری در منطقه اندیمشک و بیمارستان شهید بقایی اهواز در مناطق جنوب و غرب همت گماشت و مسئولیت بیمارستان‌های صحرایی را عهده‌دار شد. این شهید در ششم اسفند ۶۲ در عملیات خیبر در بیمارستان صحرایی خاتم‌الانبیا در طلائیه در حال فریضه نماز صبح و با ذکر یا زهرا (س) به شهادت رسید.
گفتنی است در این آیین تندیس ویژه یادواره به خانواده معظم شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهدا شد.
انتهای پیام/م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
یادواره     شهید.دکتر.رهنمون     سردار.حسن.باخرد     دکتر.مرادعلی.فولادوند        

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >