بیمارستان صحرایی در بخش ارم دشتستان راه‌اندازی شد

11 اسفند 1395
سیزدهمین بیمارستان تخصصی بسیج دوشنبه در آیینی و با حضور فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در بخش ارم دشتستان راه‌اندازی و افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در این آیین گفت: حضور پزشکان متخصص در قالب بیمارستان‌های صحرایی باهدف پاسخ به نیازهای درمانی افراد در مناطق محروم از سیاست‌های سپاه است.
سردار فتح‌الله جمیری افزود: ما بدهکار مردم هستیم، مردمی که این انقلاب را به وجود آوردند و امروز نیز مدافع آن هستند.
وی اظهار داشت: یکی از توفیقات مجموعه سپاه در حوزه‌های مختلف خدمت‌رسانی است در همین راستا امسال ساخت یکهزارو 121 واحد خانه مددجویی در استان در حال ساخت است.
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر یادآور شد: خدمت‌رسانی به مناطق محروم و محرومین که صاحبان اصلی نظام اسلامی است مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است.
بخشدار ارم دشتستان نیز گفت: این بخش پهناورترین بخش استان بوشهر 20 هزار نفر جمعیت دارد که بیش از شش هزار نفر از این شمار عشایر هستند.
محمدمهدی مشایخی تصریح کرد: به دلیل بعد مسافت تا مرکز شهرستان دشتستان و شرایط خاص منطقه نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی زیادی در این منطقه وجود دارد که در این راستا مرکز جامعه و کلینیک تخصصی شهر تنگ ارم در این بخش به‌زودی نیز راه‌اندازی خواهد شد.
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر نیز گفت: این بیمارستان صحرایی به مدت 4 روز از هشتم تا 11 اسفندماه جهت ارائه خدمت به مردم بخش ارم در شهر تنگ ارم دایر شده است.
دکتر مرادعلی فولادوند افزود: در این بیمارستان 25 نفر پرستار، 10 نفر پزشک متخصص و 10 نفر نیز کارشناسان سایر رشته‌ها با 35 نیروی تدارکاتی و خدماتی مشغول به خدمت‌رسانی به مردم هستند.
وی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان طرح هشت هزار نفر از مردم این منطقه خدمات درمانی و بهداشتی از این بیمارستان دریافت کنند.
دکتر فولادوند خاطرنشان کرد: بیماران در این بیمارستان صحرایی ابتدا غربال گیری شده و بعد با برگ ارجاع به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند و بعد از ویزیت متخصص چنانچه خدمات تخصصی‌تر نیاز داشته باشند بسیج جامعه پزشکی پی گیری می‌کنند که افراد ارجاع شده خدمات تخصصی و بیمارستان مثل عمل جراحی و رادیوگرافی و ام ای آر و سایر خدمات را دریافت کنند.
وی تصریح کرد: در بیمارستان صحرایی متخصص داخلی، اطفال، زنان، ارتوپد، کلیه، مغز و اعصاب، گوش، حلق و بینی، رادیولوژی، قلب، چشم و کلینیک سیار دندان‌پزشکی، آزمایشگاه و داروخانه با داروهای رایگان فعالیت می‌کنند.
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تمام خدمات ارائه‌شده در این بیمارستان رایگان است.


انتهای پیام/س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     بیمارستان.صحرایی     فرمانده.سپاه     سردار.فتح‌الله.جمیری     محمدمهدی.مشایخی     دکتر.مرادعلی.فولادوند    
شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >