به‌منظور انجام اقدامات پیشگیرانه:
کمیته آموزشی آنفلوانزای حاد پرندگان در تنگستان تشکیل شد

21 اسفند 1395
به‌منظور پیشگیری از شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان کمیته آموزشی آنفلوانزای حاد پرندگان در تنگستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های شبکه دامپزشکی شهرستان درزمینه کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان آماده هرگونه همکاری لازم ازجمله آموزش عموم مردم در سطح شهرستان و دیگر اقدامات ضروری در چهارچوب وظایف قانونی خود است.
دکتر علی نگین تاجی افزود: لازم است برای انجام اقدامات مؤثر کمیته، شرح وظایف و اختیارات هریک از ارگان‌های ذیربط در این برنامه مشخص شود تا با همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های ذی‌ربط به نتایج مورد دلخواه کمیته دست پیدا کنیم.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان تنگستان نیز در خصوص اهمیت مبارزه و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و سرعت انتشار، وسعت و شدت عوارض آن و توجه جدی به بهداشت عمومی مطالبی بیان کرد.
دکتر ایمان خادمی تأکید کرد: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر وجود این بیماری در سطح شهرستان دریافت نشده ولی اعضای کمیته پیشگیری از شیوع آنفلوانزا همواره می‌بایست آمادگی لازم برای کنترل و پیشگیری از این بیماری را داشته باشند.
وی تأکید کرد: با توجه به اینکه ۷۰ درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند، کار آموزش مردم شهرستان به‌ویژه مناطق روستایی را شروع کرده‌ایم و در حال حاضر زنده فروشی مرغ چه به‌صورت بومی و چه به‌صورت صنعتی در سطح شهرستان ممنوع بوده و واردات تخم‌مرغ نیز پس از اخذ مجوز صورت می‌گیرد.
دکتر خادمی افزود: اولویت‌بندی اقدامات برنامه کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح شهرستان بر تشکیل کمیته پدافند غیرعامل با هماهنگی فرمانداری، آموزش همگانی مردم، اخذ مجوز برای ورود کودهای طیور به شهرستان و همچنین مراقبت‌های ویژه به‌صورت فعال در تمام مراکز پرورش طیور خواهد بود.
انتهای پیام/ ح.د 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کمیته.آموزشی     آنفلوانزای.پرندگان     دکتر.علی.نگین‌تاجی     دکتر.ایمان.خادمی     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >