آیین تکریم و معارفه مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

28 فروردين 1396
آیین تکریم و معارفه مدیر تعالی و کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن اجلاس پردیس دانشگاه برگزار شد.

در این آیین که با حضور تعدادی از مدیران دانشگاه و کارکنان معاونت دانشجویی فرهنگی برگزار شد قائم‌مقام رییس دانشگاه در سخنانی حوزه فرهنگی را حوزه بسیار حساس و مهم توصیف کرد و گفت: اگر دانشگاه دو مأموریت اصلی داشته باشد یکی گسترش علم و پژوهش و دیگری تولید فرهنگ است و با این دو بال می‌توان پرواز کرد.
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: فرهنگ معنایی وسیع‌تر از فعالیت‌های دینی را در بردارد و اگر جهان‌بینی ما دینی و توحیدی باشد همه‌چیز به فرهنگ ربط پیدا می‌کند.
 وی بیان داشت: بسیاری از دستگاه‌ها، متولی فرهنگ کشور هستند و زحمات زیادی می‌کشند اما به‌رغم توسعه مطلوب در حوزه آموزش عالی و دانشگاه‌ها در حوزه فرهنگ و شاخص‌های فرهنگی نه‌تنها رشد مطلوبی مشاهده نمی‌شود بلکه تنزل فرهنگی را شاهدیم که همه ما در این کوتاهی باید پاسخگو باشد.
 قائم‌مقام رییس دانشگاه افزود: ما پای آرمان‌های انقلاب و کشورمان با همه مشکلات و ناملایماتی که وجود دارد ایستاده‌ایم و به‌رغم اینکه از آسیب‌هایی که کشور را تهدید می‌کند ناراحتیم؛ اما در مقابل یک فرصت بزرگ و نقطه قوت‌داریم و آن مثل مسلمانی ماست که اگر این اسلام و دین و اعتقادات از ما گرفته شود وضعیت به‌مراتب بدتری خواهیم داشت.
دکتر عزیز نژاد با ارایه آمار به موضوع قاچاق نیز اشاره کرد و افزود قاچاق ضربه مهلکی به اقتصاد و فرهنگ می‌زند که اگر جلوی این آسیب بزرگ گرفته نشود شرایط بدتری خواهیم داشت.
 وی اظهار داشت: وقتی خود را متعلق به این مردم و نظام می‌دانیم باید از فرصت‌ها برای انجام کارهای بزرگ استفاده کنیم و با همین امکاناتی که در اختیارداریم در حد توان خود سعی کنیم بر تیرگی‌ها و مشکلات غلبه کنیم.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از زحمات دکتر حمیدی مدیر تعالی فرهنگی سابق دانشگاه، علمی بودن نظم و انضباط، برنامه‌ریزی و پذیرش مسئولیت در شرایط سخت را از ویژگی‌های وی برشمرد و از آقای سید محسن هاشمی به خاطر پذیرش این مسئولیت تشکر کرد.
قائم‌مقام رییس دانشگاه از مجموعه فرهنگی دانشگاه قدردانی کرد و گفت: مجموعه فرهنگی، مجموعه مظلومی است که خیلی اوقات، انتقادهای نادرستی از آن می‌شود و معمولاً کاستی‌ها را از چشم کارشناسان می‌بینند؛ اما درعین‌حال اشکالاتی وجود دارد که باید اصلاح شود.
 معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه نیز گفت: مأموریت دانشگاه، تربیت نیروی انسانی و افراد متعهد و متخصص و مسئول، هم در بعد آموزش و هم در بعد فرهنگی و پرورش افراد خلاق مسئولیت‌پذیر و آشنا به تعهدات انسانی و اخلاقی است.
 مهندس محمدمهدی محمدی افزود: فراهم کردن زمینه‌های رشد فکری و معنوی و تکامل خصیصه‌های انسانی از دیگر وظایف فرهنگی این دانشگاه است.
وی بیان داشت: سازمان‌ها و دستگاه‌های خاصی مسئولیت فرهنگی کشور را بر عهده‌دارند و این بار سنگین را بر دوش می‌کشند و در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نوک پیکان فرهنگی در معاونت دانشجویی فرهنگی است و دوستانمان در این معاونت تلاش‌های فراوانی کردند و زمینه‌هایی را به وجود آوردند که نتیجه آن را در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت و اعزام کاروان‌های هنری و ادبی به این جشنواره مشاهده می‌کنیم.
 محمدی خاطرنشان کرد: خداوند بزرگ انسان‌ها را با قوه بی‌نظیر تعقل و تفکر آفریده که بلوغ فکری و معنوی پیدا ‌کنند و اگر انسان‌ها در این راه حرکت کنند انسان‌های مسئول و متعهدی خواهند بود.
 وی افزود: برای آقای هاشمی که از اساتید باتجربه در بخش آموزش هستند و در کمیته‌های مختلف دانشجویی فعالیت کردند و از نزدیک با دانشجویان تعامل داشتند آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم بتوانند مأموریت فرهنگی را به نحو احسن دهند و زمینه حضور حداکثری دانشجویان در برنامه‌های فرهنگی را فراهم کنند.
مدیر تعالی فرهنگی سابق دانشگاه نیز در سخنان کوتاهی از مجموعه مدیریتی دانشگاه و زحمات معاون دانشجویی فرهنگی و کارشناسان فرهنگی تشکر کرد و به خاطر تحمل کاستی‌ها و نواقص عذرخواهی کرد.
 سید محسن هاشمی مدیر جدید تعالی فرهنگی و کرسی‌های آزاداندیشی نیز از مسئولان ارشد دانشگاه به خاطر اعتماد به وی تشکر کرد و از آنان خواست حمایت‌های خود را از مجموعه فرهنگی دریغ نکنند.
 وی افزود هرچند که سابقه کار فرهنگی ندارم ولی معتقدم هر کس که در دانشگاه فعالیت می‌کند هر حرکتی که انجام می‌دهد در حقیقت کار فرهنگی انجام داده و امیدوارم تعامل سازنده‌ای به وجود بیاوریم و بتوانیم کارهای فرهنگی را به نحو احسن پیش ببریم.
 در پایان این آیین از خدمات دکتر حمیدی تقدیر شد و حکم مدیریت تعالی فرهنگی و کرسی‌های آزاداندیشی مهندس سید محسن هاشمی به وی اعطا شد.
انتهای پیام/ س ر 2050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تکریم.معارفه     تکریم     معارفه     معاونت.دانشجویی‌فرهنگی     مدیر     تعالی.کرسی‌های.آزاداندیشی    
آزاد‌اندیشی     مدیر.فرهنگی     دکتر.حمیدی     دکتر.هاشمی    

تاریخ بروز رسانی:   28 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >