رییس شبکه بهداشت دشتستان:
توسعه زیرساخت‌های سلامت روان دشتستان در دستور کار است

4 ارديبهشت 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: طرح تحول نظام سلامت به زیرساخت‌های سلامت روان توجه ویژه‌ای دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، حسین دارابی در بازدید بیمارستان اعصاب و روان برازجان اظهار داشت: هرساله سازمان جهانی بهداشت بر مبنای مشکلات و معضلاتی که در دنیا وجود دارد یک شعار را انتخاب می‌کند، بر همین اساس شعار روز جهانی بهداشت امسال «افسردگی؛ بیایید صحبت کنیم» است.
وی تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، همچنین شعار هفته ملی سلامت را زندگی سالم بانشاط و امید انتخاب کرده است که ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم این شعار را محور فعالیت خود در هفته سلامت قرار بدهیم.
دارابی افزود: یک از سیاست‌های وزارت بهداشت سلامت روان و داشتن جامعه‌ای پرنشاط و امید است و با استقرار کارشناسان روانشناسی در مراکز خدمات جامع و پایگاه‌های سلامت زیرساخت‌های آن فراهم‌شده است و به گروه‌های هدف خدمات ارائه می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: جامعه‌ای پویا و توسعه‌یافته است که نرخ رشد بیماری‌های اعصاب و روان به‌خصوص بیماری افسردگی پایین باشد و زمانی این امر محقق می‌شود، که تمام سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های خود را محور پیشگیری و کاهش بار بیماری قرار دهیم.
دکتر عبدالله فتاح متخصص اعصاب و روان نیز گفت: بر اساس تحقیقات انجام‌گرفته در دنیا، بیشترین آمار خودکشی و مرگ سنین ۱۵ تا ۲۹ سال، بعد از حوادث ترافیکی، افسردگی می‌باشد، پس مبنای فعالیت‌های ما باید بر اساس پیشگیری باشد.
زهرا خسروی سرپرستار بخش اعصاب و روان گفت: بخش اعصاب و روان دارای ۲۴ تخت معمولی، ۲ تخت Extra (ویژه) و ۲ تخت ایزوله است و طی دو سال اخیر توانسته‌ایم بخش بستری زنان و مردان را از هم جدا کنیم.
معاون سیاسی امنیتی فرماندار، مدیران شبکه بهداشت و درمان دشتستان، کارشناسان واحدهای ستادی به همراه روان‌پزشک، مسئول فنی بخش و تیم پرستاری از بخش زنان و مردان بیمارستان اعصاب و روان برازجان بازدید کردند.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     حسین.دارابی     بازدید     اغصاب.روان    
برازجان        

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >