توسط شبکه بهداشت دیّر صورت می‌گیرد:
برگزاری کلاس آمادگی زایمان و آموزش دوران بارداری

24 امرداد 1396
مسئول برنامه مادران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از برگزاری کلاس آموزش‌های دوران بارداری و آمادگی برای زایمان در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی «عج» دیّر خبر داد.

حمیده فولادی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به اهداف تشکیل این کلاس‌ها گفت: هدف نهایی این کلاس‌ها بهبود سبک زندگی بارداری، حین زایمان و تولد نوزاد است که بر پایه حفظ حقوق طبیعی مادر و جنین استوار است.
وی اضافه کرد: شرکت در این کلاس‌ها و آموزش مهارت‌ها منجر به از بین رفتن درد زایمان نخواهد شد، زیرا طبیعت زایمان درد است، بلکه به مادر کمک می‌کند تا بارداری سالم‌تر و با عارضه کمتری داشته باشد.
وی ادامه داد: مادر باردار با شرکت در این کلاس‌ها با کسب مهارت خودمراقبتی، مدیریت ذهن و جسم قادر خواهد شد تا از رهایش پویای جسمی و روانی برخوردار شود و همچنین با ذهنیت مثبتی که از درد زایمان کسب خواهد کرد، نگرانی‌های وی در بارداری کاهش‌یافته و می‌تواند در مهم‌ترین تجربه زندگی خود نقشی فعال داشته باشد.
مسئول برنامه مادران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: این مهارت‌ها شامل اصلاح وضعیت‌ها، تمرین‌های کششی، تن آرامی، ماساژ و الگوی تنفسی در زایمان و پس از زایمان است، شرکت در این کلاس‌ها، کامل‌کننده مراقبت‌های معمول دوران بارداری است.
وی افزود: این کلاس‌ها در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی «عج» دیّر واقع در خیابان امام حسین (ع) به‌صورت رایگان با حضور مربیان مجرب واحد سلامت خانواده برگزار می‌شود.
فولادی ابراز کرد: کلاس آمادگی از هفته 20 تا 37 بارداری و طی 8 جلسه برگزار می‌شود و زمان هر جلسه حدوداً 90 دقیقه است و در هر جلسه ابتدا مطالب شفاهی و سپس مهارت‌ها به‌صورت عملی آموزش داده می‌شود.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
آموزش‌های.دوران.بارداری     حمیده.فولادی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   24 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >