استاندار بوشهر:
زیرساخت‌های بهداشت و درمان این استان در دولت یازدهم دو برابر افزایش یافت

19 شهريور 1396
استاندار بوشهر گفت: ظرفیت، زیرساخت‌ها، تجهیزات و نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان استان بوشهر در دولت یازدهم نسبت به گذشته بیش از دو برابر افزایش یافت.

دکتر مصطفی سالاری روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در قبل از دولت تدبیر و امید تنها هفت شهرستان استان بوشهر دارای بیمارستان بودند این در حالی است که امروز تمام 10 شهرستان استان دارای بیمارستان هستند.
وی تصریح کرد: همچنین در بخش بهداشتی نیز با توجه به امضای تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اجرای 176 پروژه بهداشتی شامل مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت و مرکز بهداشتی امروز 100 پروژه احداث، 50 مرکز در حال تکمیل و مابقی تا سال 1404 به پایان می‌رسد.
استاندار بوشهر یادآور شد: بر همین اساس میانگین سنی مراکز بهداشت در استان بوشهر از 26 سال به 10 سال کاهش می‌یابد.
وی با اشاره به کمبود نیروی پزشک و پرستار در استان بوشهر گفت: با توجه به اجرای پروژه‌های قابل‌توجه به بخش بیمارستانی و افزایش تخت‌های بیمارستانی در آینده تأمین نیروی انسانی متخصص بومی به‌خصوص در بخش پرستاری از نیازهای مهم استان است.
دکتر سالاری گفت: مسیر توسعه بهداشت و درمان در استان بوشهر باهمت مردم و مسئولان در استان پیگیری می‌شود و با ساخت سه بیمارستان در دست اجرا بیمارستان خلیج‌فارس بوشهر به مگا بیمارستان تبدیل می‌شود.
رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: طرح تحول نظام سلامت ازجمله طرح‌های موفق دولت یازدهم است که رضایت 80 درصدی مردم را به دنبال داشته است.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: در زمان حاضر تعداد تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر از 798 به یکهزارو 500 تخت افزایش‌یافته و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا سال 1400 باید به سه هزار و 565 تخت افزایش یابد.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای سیاست عدالت در دسترسی استان به خدمات بهداشتی و درمانی استان بوشهر به سه قطب تقسیم‌شده است.
دکتر رئیسی تربیت نیروی انسانی بومی در سایر بخش‌های بهداشت و درمان را از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها باید سالانه 180 دانشجو در این دانشگاه پذیرش شود.
با حضور دکتر ایرج حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان استانی، پیش از ظهر امروز مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن بانک صادرات بوشهر برگزار شد.
در این آیین دکتر سعید کشمیری به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی و از خدمات دکتر علیرضا رئیسی تقدیر شد.
رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌عنوان معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب‌شده است.

انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تکریم     معارفه     استاندار     دکتر.مصطفی.سالاری     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   19 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >