سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
بیش از 23 هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفته است

6 مهر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در یک سال گذشته بیش از 23 هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط بازرسان بهداشت محیط شهرستان دشتستان انجام‌گرفته است.

دکتر ماریا خویش‌دوست افزود: چهارم مهرماه مصادف با روز جهانی بهداشت محیط می‌باشد، انتخاب این روز، بهانه‌ای است تا به نقش بی‌بدیل بهداشت محیط در ارتقاء سطح سلامت جامعه اشاره نماییم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط شهرستان دشتستان، با تلاش شبانه‌روزی خود در بالا بردن شاخص‌های بهداشتی مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی و شاخص‌های سلامت آب آشامیدنی نقش به سزایی دارند.
دکتر خویشدوست اضافه کرد: در همین راستا همکاران بهداشت محیط شهرستان دشتستان در سالی که گذشت بیش از بیست‌وسه هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام داده‌اند و 13 طرح ضربت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی انجام‌شده است.
بیش از 5 هزار کارت تندرستی جهت متصدیان و کارگران مراکز تهیه و توزیع صادرشده است
وی اظهار داشت: در جهت پایش وضعیت میکروبی و شیمیایی مواد غذایی به‌ویژه مواد غذایی حساس در حدود 3 هزار و 500 نمونه‌برداری صورت گرفته و بیش از نیم تن مواد غذایی غیرقابل‌مصرف معدوم شده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: با تجهیز بازرسان بهداشت محیط به دستگاه‌های پرتابل، میزان شوری، آلودگی سطوح، دمای محیط و یخچال‌ها و پر اکسید روغن در بازرسی‌ها موردسنجش قرار می‌گیرد و در بحث سلامت آب نیز بیش از یکهزارو 500 نمونه میکروبی و 180 نمونه شیمیایی نمونه‌گیری انجام‌شده است.
دکتر خویشدوست اظهار داشت: در راستای ارتقای سطح سلامت دانش آموزان مدارس بازدید دوره‌ای از کلیه مدارس انجام و میزان نور کلاس‌های درس سنجیده شده است.
انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
روز.بهداشت.محیط     دکتر.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >