مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های بوشهر:
دشمن بانفوذ در دانشگاه به دنبال گرفتن روحیه انقلابی از جوانان است

3 آبان 1396
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان بوشهر گفت: دشمن بانفوذ در دانشگاه‌ها به دنبال گرفتن روحیه انقلابی از جوانان است.

حجتالاسلام عباس دشتی در جمع اساتید و هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش اظهار داشت: یکی از مشکلات امروز جامعه ما به‌ویژه در محیط‌های دانشگاهی عدم توجه به نیروی انسانی و سرمایه بشری است.
وی افزود: باید اعتراف کنیم که این شیوه، خلاف رویه اسلام است و ما در جامعه دانشگاهی نسبت به سرمایه‌گذاری نرم‌افزاری و تربیت نیرو توجه ای نداریم و شاید یکی از عوامل موفقیت دشمنان ما توجه و سرمایه‌گذاری بر روی منابع انسانی است.
حجتالاسلام دشتی افزود: باید توجه داشته باشیم که برای یک کشور نیروی انسانی همه‌چیز آن است و این رویکردی است که باعث موفقیت کشور خواهد شد و ما امروز در زمانی قرار داریم که دشمنان انقلاب و ایران اسلامی سرمایه‌گذاری جدی روی محیط‌های دانشگاهی دارند و بیشتر به دنبال نفوذ و حضور خودشان در مجامع علمی هستند که بتواند جامعه علمی و دانشگاهی ما را از مسیر انقلاب و ارزش‌های اصیل آن جدا کنند و اساتید و دانشجویان را سکولار بار بیاورند.
وی تصریح کرد: امروز دشمن بانفوذ خود در دانشگاه‌ها و مراکز علمی می‌خواهد روحیه انقلابی و دشمن‌ستیزی را از آنها بگیرد غافل از اینکه امروز در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تلاش دلسوزان انقلاب و متدینین، نیروهای دلسوز و انقلابی به‌ویژه اساتید دانشگاهی پای پرچم انقلاب ایستاده و با وحدت و همبستگی پشت سر ولایت و رهبری انقلاب اسلامی سد محکمی در مقابل تهاجمات دشمنان انقلاب ایجاد کرده‌اند.
تولید علم در دوران تمدن اسلامی به شکوفایی رسید
عضو هیأت علمی دانشگاه مشهد نیز گفت: با پیدایش جهان اسلام در کشورهای عربستان، ایران، مصر، شام، آندلس و قسمتی از جنوب اروپا، مسلمانان توانستند به این مناطق واردشده و با به وجود آوردن یک جهان جدید، جهان باستان را در هم بریزند.
دکتر محمد باغستانی ادامه داد: مهم‌ترین تفاوتی که در بین جهان باستان ایجاد کردند گشایش مرزهای مشخصی بین امپراطوری های ایران و روم بود که این مرزهای جغرافیایی بسیار حایز اهمیت بودند به این معنا که در بین مهاجرت‌های گسترده زمینه همزیستی‌های متنوع بین اقوام و ملت‌های مختلف و ایجاد سرزمین‌های بدون مرز شد.
وی افزود: ملت‌ها با نژادهای گوناگون، زبان‌های متفاوت و با ملیت‌ها و آداب‌ورسوم مختلف تجربه خوبی برای زیست های همدلانه در کنار یکدیگر در جهان اسلامی پیدا کردند و با توجه به اینکه اسلام به مسئله نژاد اهمیت نمی‌داد و انسان را محور بحث‌های خود قرار داده بود توانستند یک فضای آماده‌ای برای پوشش‌های دین فراهم کنند و این موارد درواقع دو عامل و دو زمینه‌ اصلی در ساخت تمدن اسلامی شد.
دکتر محمد باغستانی گفت: بعد از توصیه‌های اولیه که تأثیر آن در تاریخ را اینگونه می‌توان مشاهده کرد که مثلاً در بحث قرآن و حدیث به‌قدری توصیه‌ها فراگیر شد که ملت‌های مختلف که بعداً به وجود آمدند به اسلام روی‌آورند و توانستند در حوزه علم و دانش مشارکت کنند، لذا هم ملت‌ها و هم حاکمان و دولت‌ها به شیوه‌های مختلف در بخش‌هایی از جوامع اسلام وارد حوزه تولید علم شدند.
وی بیان کرد: مشارکت و همدلی ملت‌ها و حاکمان دولتی در حوزه تولید علم و دانش باعث ارتقا و شکوفایی هرچه بیشتر فضاهای علمی، فرهنگی و سیاسی جوامع اسلامی شد و اصول حاکم بر آن که شامل حمایت از اقتباس علمی و دانش‌طلبی، توانست ارتباط بسیار خوبی برای توسعه فرهنگ، زبان و آداب‌ورسوم در بین ملل اسلامی و جوامع انسانی برقرار کند.
دبير هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه علوم پزشكي بوشهر نیز در این نشست ضمن خيرمقدم به اساتيد شرکت‌کننده و كارشناس مدعو دكتر باغستاني با طرح موضوع جلسه از اساتيد خواست تا نقطه نظرات خود را آزادانه هر جا که صلاح‌ می‌دانند مطرح کنند تا بهره بیشتر و نتيجه بهتری از اين نشست بتوان برد .
دکتر مرادعلی فولادوند افزود: تلاش خواهيم كرد كه موضوعات موردبحث در نشست‌های هم‌اندیشی اساتيد با نظر و هماهنگي اساتيد محترم انتخاب و سپس با حضور كارشناسان مرتبط به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شود.
دبير هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه علوم پزشكي بوشهر خاطرنشان کرد: در فاصله زماني بين دو ترم تحصيلي كه اساتيد فرصت و فراغت لازم را دارند حداقل يك يا دو موضوع از مباحث مربوط به کارگاه‌های معرفت افزایی را نيز در برنامه كار دفتر هم‌اندیشی دانشگاه قرار می‌دهیم و به‌موقع اطلاع‌رسانی لازم در اين خصوص نيز صورت خواهد گرفت.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دفتر.نهاد     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     دکتر.مرادعلی.فولادوند    

تاریخ بروز رسانی:   3 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >