معاون وزیر بهداشت:
۲۵ هزار نفر در سطح کشور در انتظار پیوند عضو هستند/گزارش تصویری

18 دی 1396
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 25 هزار نفر در سطح کشور در انتظار پیوند عضو هستند که هر سه ساعت یک نفر از آن‌ها به دلیل نرسیدن عضو موردنیاز فوت می‌کند.

دکتر علیرضا رئیسی در اولین جشن نفس استان بوشهر افزود: هر فردی که دچار مرگ مغزی می‌شود بین یک تا هشت عضو قابل پیوند دارد که می‌تواند به افراد نیازمند عضو اهدا کند.
وی اضافه کرد: سالانه هشت هزار مرگ مغزی در کشور اتفاق می‌افتد که اعضای بدن 3500 نفر آنها قابل پیوند است.
معاون بهداشت وزیر بهداشت بیان داشت: ایران در زمینه اهدا عضو در منطقه و در تمام دنیا پیشرو بوده و توانایی‌های زیادی دارد ولی با این وجود باید به سمت ارتقاء سطح سلامت جامعه برویم.
دکتر رئیسی گفت: امید است که با فرهنگ‌سازی در خصوص اهدا عضو و آگاهی مردم از این عمل خیرخواهانه و خداپسندانه بتوانیم شاهد باشیم که تمامی افرادی که در انتظار پیوند هستند در سلامت کامل به آغوش خانواده‌های خود بازگردند.
وی با بیان اینکه تاکنون 35 خانواده بوشهری اعضای عزیزان خود را اهدا کرده‌اند افزود: بخشیدن عضو فرزندان و نزدیکان کاری بسیار ارزشمند بوده ازاین‌رو ایثار شما قابل‌تقدیر است.
اولین جشن نفس استان بوشهر در شهر برازجان با هدف تقدیر از خانواده‌های اهدا کنندگان عضو و با حضور مسئولین کشوری، استانی و جمعی از هنرمندان کشوری در کانون امام خمینی"ره" این شهر برگزار شد.
این جشن به همت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با همکاری انجمن اهدا عضو ایرانیان و شورای شهر برازجان برگزار شد.
انتهای پیام/س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جشن.نفس     معاون.وزیر     دکتر.علیرضا.رئیسی     برازجان    

تاریخ بروز رسانی:   18 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >