مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان:
فرهنگ اهدای عضو در جامعه نهادینه شود/خانواده‌ها به اهدای عضو اهتمام جدی داشته باشند/ گزارش تصویری

18 دی 1396
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران گفت: فرهنگ اهدای عضو باید در جامعه نهادینه شود و باید خانواده‌هایی که عزیزان آنها دچار مرگ مغزی شده با اهدای عضو این عزیزان به بیماران نیازمند زندگی دوباره ببخشند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان در اولین جشن نفس استان بوشهر اظهار داشت: سالانه پنج تا هشت هزار مرگ مغزی در ایران اتفاق می‌افتد و به‌صورت میانگین سه هزار نفر آن‌ها می‌توانند اعضایشان را اهدا کنند.
دکتر کتایون نجفی زاده افزود: به خاطر فرهنگ‌سازی در زمینه اهدای عضو، جشن نفس را در استان‌های مختلف کشور برگزار کرده و اقدامات دیگری نیز برای آشنایی بیشتر مردم با این کار زیبا و خداپسندانه انجام داده‌ایم.
نجفی زاده ابراز داشت: 35 خانواده بوشهری اعضای عزیزانشان را جهت نجات بیماران نیازمند اهدا کرده‌اند که اقدامشان انسانی و تحسین‌برانگیز است.
وی تصریح کرد: اهدای عضو در استان بوشهر رشد خوبی داشته اما هنوز به نقطه ایده آل نرسیده است و باید با فرهنگ‌سازی بیشتر به بیماران بیشتری زندگی دوباره ببخشیم.
اولین جشن نفس استان بوشهر در شهر برازجان باهدف تقدیر از خانواده‌های اهداکنندگان عضو و با حضور مسئولین کشوری، استانی و جمعی از هنرمندان کشوری در کانون امام خمینی"ره" این شهر برگزار شد.
این جشن به همت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری انجمن اهدا عضو ایرانیان و شورای شهر برازجان برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
جشن.نفس     دکتر.کتایون.نجفی     زاده     برازجان    

تاریخ بروز رسانی:   18 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >