رییس دانشگاه علوم پزشکی خبر داد:
تاکنون 35 مورد اهدای عضو در استان بوشهر انجام شده است/گزارش تصویری

18 دی 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تاکنون 35 مورد اهدای عضو در استان بوشهر صورت گرفته است که نشان از اقدام خیرخواهانه و انسان دوستانه خانواده‌ها و تلاش تیم فراهم‌آوری اعضا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اولین جشن نفس استان بوشهر اظهار داشت: اهدای عضو، عملی خداپسندانه و ارزشمند است که به بیماران نیازمند دریافت عضو، زندگی دوباره می‌بخشد.
دکترسعید کشمیری افزود: خانواده‌هایی ایثار کرده و با اهدای عضو عزیزانشان به همنوعان خود زندگی دوباره می‌بخشند شایسته بالاترین تقدیرها هستند و اجر فراوانی در نزد خداوند برای آنان محفوظ است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به وجود کار بسیار دشوار و حساس تیم فراهم‌آوری اعضا بیان داشت: رضایت‌گیری از خانواده‌ای که تا چند ساعت پیش فرزندشان را در کنار خود داشته‌اند کار بسیار سخت و غم انگیزی است که هر کسی از عهده آن بر نمی‌آید و تنها افرادی می‌توانند با چنین صحنه‌ها و موقعیت‌هایی روبرو شوند که به این کار عشق ورزیده و به دنبال اجر معنوی آن هستند.
دکتر کشمیری ابراز داشت: اولین برداشت عضو در استان در سال 84 انجام شد و تا آبان‌ماه سال‌جاری به 35 مورد رسیده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اهدای عضو این 35 نفر باعث برگشت به زندگی 100 نفر شده است و باید اذعان کرد کسانی که دچار مرگ مغزی شده و عضوشان اهدا می‌گردد مرگ زندگی بخشی دارند.
وی خاطرنشان کرد: 450 نفر در استان بوشهر عضو دریافت کرده و به زندگی بازگشته‌اند که در این زمینه از جانب استان‌های دیگر حمایت شده‌ایم.
وی از وجود 400 بیمار دیالیزی در استان خبر داد و افزود: این عزیزان نیاز به دریافت کلیه دارند و امیدوارم با نهادینه شدن بیشتر فرهنگ اهدای عضو در جامعه، مشکل این عزیزان نیز برطرف شود.
اولین جشن نفس استان بوشهر در شهر برازجان با هدف تقدیر از خانواده‌های اهدا کنندگان عضو و با حضور مسئولین کشوری، استانی و جمعی از هنرمندان کشوری در کانون امام خمینی"ره" این شهر برگزار شد.
این جشن به همت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با همکاری انجمن اهدا عضو ایرانیان و شورای شهر برازجان برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
جشن.نفس     دکتر.کشمیری     برازجان    

تاریخ بروز رسانی:   18 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >