بیمارستان صحرایی تخصصی در بوشکان دشتستان راه‌اندازی شد/ گزارش تصویری

19 دی 1396
بیمارستان صحرایی تخصصی شهدای بخش بوشکان در شهرستان دشتستان برای ارایه خدمات رایگان به مردم این بخش راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در آیین افتتاح بیمارستان صحرایی تخصصی شهدای بخش بوشکان گفت: خدمات‌دهی به مردم مناطق محروم از برنامه‌های مهم سپاه است.
سرهنگ حمید خرم‌دل اظهار داشت: حضور پزشکان متخصص در قالب بیمارستان‌های صحرایی باهدف پاسخ به نیازهای درمانی افراد در مناطق محروم از سیاست‌های سپاه است.
وی با تأکید بر لزوم خدمات‌دهی مناسب به نیازهای درمانی مردم، افزود: ما بدهکار مردم هستیم، مردمی که این انقلاب را به وجود آوردند و امروز نیز مدافع آن هستند.
جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر اضافه کرد: یکی از توفیقات مجموعه سپاه در حوزه‌های مختلف خدمت‌رسانی است در همین راستا است.
سرهنگ خرم‌دل یادآور شد: خدمت‌رسانی به مناطق محروم و محرومین که صاحبان اصلی نظام اسلامی است مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است.
وی گفت: سپاه امام صادق استان بوشهر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامع پزشکی استان باید مدلی طراحی کنند تا با بهره‌مندی از پزشکان متخصص حوزه خود، کمبودهایی که در بخش تخصصی در این مناطق وجود دارد را به‌صورت هفتگی پوشش دهند و ارایه خدمات در مناطق کمتر توسعه‌یافته به‌صورت مستمر انجام شود.
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر نیز گفت: این بیمارستان صحرایی به مدت چهار روز برای ارائه خدمت به مردم بخش بوشکان و کلمه در شهر کلمه دایر شده است.
دکتر مرادعلی فولادوند افزود: در این بیمارستان ۲۳ نفر پرستار، ۱۵ نفر پزشک متخصص و عمومی، ۹ نفر نیز کارشناسان سایر رشته‌ها با ۳۵ نیروی تدارکاتی و خدماتی مشغول به خدمت‌رسانی به مردم هستند.
وی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان طرح بیش از چهار هزار نفر از مردم این منطقه خدمات درمانی و بهداشتی از این بیمارستان دریافت کنند.
دکتر فولادوند خاطرنشان کرد: بیماران در این بیمارستان صحرایی افراد ابتدا غربال گیری شده و بعد با برگ ارجاع به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند و بعد از ویزیت متخصص چنانچه خدمات تخصصی‌تر نیاز داشته باشند بسیج جامعه پزشکی پی‌گیری می‌کنند که افراد ارجاع شده خدمات تخصصی مانند عمل جراحی و رادیوگرافی و ام ای آر و سایر خدمات را از بیمارستان‌های استان دریافت کنند.
وی تصریح کرد: در بیمارستان صحرایی متخصص داخلی، اطفال، زنان، ارتوپد، کلیه، مغز و اعصاب، گوش، حلق و بینی، رادیولوژی، قلب، چشم و کلینیک سیار دندان‌پزشکی، آزمایشگاه و پزشک عمومی، کارشناس تغذیه، سلامت روان و داروخانه با داروهای رایگان فعالیت می‌کنند.
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تمام خدمات ارائه‌شده در این بیمارستان رایگان است.
بخشدار بخش بوشکان دشتستان نیز گفت: این بخش استان بوشهر در حدود ۱۲ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از ۲ هزار نفر از این شمار عشایر هستند.
روح‌الله تنگستانی‌نیا تصریح کرد: به دلیل بعد مسافت تا مرکز شهرستان دشتستان و شرایط خاص منطقه نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی در سطوح بالاتری در این منطقه وجود دارد که در این راستا احداث مرکز خدمات جامع سلامت شهر کلمه با ارائه خدمات در سطح بالاتری می‌تواند در رفع این مشکلات خدمات شایانی به مردم این منطقه ارائه دهد.
پانزدهمین بیمارستان صحرایی تخصصی شهدای بخش بوشکان در آیینی و با حضور فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر، معاون اجرایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و رئیس بسیج جامع پزشکی استان بوشهر راه‌اندازی و افتتاح شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     بیمارستان.صحرایی     سرهنگ.خرم‌دل     دکتر.مرادعلی.فولادوند     روح‌الله.تنگستانی‌نیا     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   19 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >