رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر:
۷۰۰۰ نفر از خدمات بیمارستان صحرایی تخصصی در دشتستان بهره‌مند شدند

23 دی 1396
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: هفت هزار نفر از خدمات بیمارستان صحرائی در «کلمه» شهرستان دشتستان بهره‌مند شدند.

دکتر مرادعلی فولادوند در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر در راستای خدمات امدادی و درمانی خود و همچنین به‌منظور غربالگری مراجعین و کشف موارد بیماری اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی در شهر کلمه در دشتستان کرد.
وی اضافه کرد: این بیمارستان صحرائی از روز یکشنبه ۱۷ دی‌ماه تا روز پنجشنبه ۲۱ دی‌ماه به مدت پنج روز دایر بود و طیف وسیعی از خدمات آموزشی، غربالگری و درمانی را به مردم کلمه و روستاهای هم‌جوار آن ارایه داد.
دکتر فولادوند افزود: با توجه به موقعیت جغرافیائی این شهر و دهستان‌های هم‌جوار آن در دشتستان و دسترسی سخت آنها به خدمت تخصصی درمانی، در سه روز ابتدایی ارایه خدمات درمانی در این بیمارستان روزانه بیش از هزار نفر بیمار مراجعه کردند و تا پایان برپایی، بیمارستان به هفت‌هزار نفر خدمات درمانی تخصصی ارایه کرد.
وی ادامه داد: خدمات تخصصی این بیمارستان شامل حضور متخصصین رشته‌های مختلف پزشکی ازجمله داخلی، اطفال، زنان و زایمان، کلیه و مجاری ادراری، قلب و عروق، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، چشم‌پزشکی، ریه، مغز و اعصاب، روانشناسی، تغذیه، دندانپزشکی، رادیولوژی و سونوگرافی و همچنین استقرار خدمات آزمایشگاهی و تزریقات و پانسمان و داروخانه بود.
همه خدمات رایگان بود
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در این بیمارستان صحرایی بیماران مراجعه‌کننده ابتدا به‌وسیله چهار نفر پزشک عمومی ویزیت شده و سپس به متخصصین مربوطه ارجاع داده می‌شدند.
وی بیان کرد: همچنین متخصصین نیز پس از ویزیت و دستور آزمایش، رادیولوژی و سونوگرافی درصورتی‌که بیماران به پیگیری خدمات درمانی نیاز داشتند آنها را با برگ ارجاع به بیمارستان‌های مرکز استان یا شهرستان دشتستان ارجاع می‌دادند تا در آنجا نیز با پیگیری بسیج جامعه پزشکی خدمات درمانی را به‌صورت رایگان دریافت کنند.
دکتر فولادوند افزود: همه خدمات ارائه‌شده در این بیمارستان ازجمله ویزیت پزشکان عمومی و متخصص، دارو، رادیولوژی، سونوگرافی و تزریقات و پانسمان به‌صورت رایگان ارائه می‌شد و هیچ‌گونه وجهی بابت این خدمات از بیماران مراجعه‌کننده دریافت نشد.
تشریح نوع و میزان خدمات
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: هزار و ۷۰۰ نفر از ویزیت پزشک عمومی، ۳۱۰ نفر ویزیت اطفال، ۳۳۵ نفر ویزیت زنان و مامایی، ۲۴۵ نفر ویزیت داخلی، ۱۹۵ نفر ویزیت قلب و عروق، ۱۷۲ نفر چشم‌پزشکی، ۱۶۳ نفر ویزیت مغز و اعصاب و ۷۶ نفر از ویزیت اعصاب و روان بهره‌مند شدند.
دکتر فولادوند اظهار داشت: ۴۹۰ نفر از خدمات دندانپزشکی، ۴۸۶ نفر ویزیت ارتوپدی، ۲۶۲ نفر ویزیت مشاوره روانشناسی و ۱۷۵ نفر ویزیت گوش و حلق و بینی بهره‌مند شدند.
وی جمع کل خدمات را شش هزار و ۲۹۰ مورد عنوان و اضافه کرد: خدمات رادیولوژی به ۲۳۶ نفر، خدمات سونوگرافی به ۲۲۸ نفر، خدمات آزمایشگاهی به ۳۱۵ نفر، خدمات تزریقات و پانسمان به ۳۹۶ ارایه شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بیمارستان.صحرایی     دکتر.مرادعلی.فولادوند     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   23 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >