رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
پرستاران در جامعه افراد خاص و برگزیده‌ای هستند

8 بهمن 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت: افرادی که می‌توانند به هم‌نوعان خود کمک کنند قطعاً افراد خاص و برگزیده‌‌ای هستند و داشتن شغلی مانند پرستاری مایه افتخار است و حس مفید بودن اهمیت دارد و اجر این کارهای خیر نزد پروردگار محفوظ خواهد بود.

دکتر سعید کشمیری در جشنی که به مناسبت زادروز حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد، افزود: اگر یک نفر جان یک نفر را نجات دهد قهرمان است، اگر یک نفر جان صد نفر را نجات دهد پرستار است.
وی با پرستار خطاب کردن خود، افزود: ما پرستاران روزی نیست که با صحنه‌های بسیار سخت مواجه نباشیم اما در برابر خانواده خود نیز وظایفی داریم و باید نقش خود را به‌عنوان پدر، مادر، برادر، خواهر و یا فرزند به‌خوبی ایفا کنیم و مشکلات محیط کار را به خانه نبریم.
این مقام مسئول در جمع پرستاران بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر، گفت: پرستاران مشکلاتی مانند شیفت‌های سخت‌کاری، تعداد پرستار نامتناسب با تخت، پرداخت‌های نامتناسب، حقوق‌های کم و کارانه‌های معوق باعث می‌شود فشار عصبی زیادی داشته باشند و تنها انسان‌های خاص می‌توانند با این مشکلات کنار بیایند.
وی با ابراز خوشحالی از حضور در جمع صمیمی پرستاران بیمارستان شهدای خلیج‌فارس، افزود: امروز به نمایندگی از تمام همکاران و مردم بهانه‌ای برای عرض خدا قوت به شما عزیزان به وجود آمد و باید از طرف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه بابت کافی و به‌موقع نبودن پرداختی‌ها نسبت به ارزش کار شما عذرخواهی کنم.
پرستاری شغل مقدسی است
معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بوشهر نیز در جشن روز پرستار گفت: پرستاری شغل مقدسی است و کسانی که در این حرفه فعالیت می کنند انسان‌های ارزشمندی هستند که از جسم، جان و روحشان می‌گذرند تا کار بسیار ارزشمندی برای جامعه انجام دهند.
مریم قربانی افزود: در این چند سالی که بنده مسئولیت دارم برای اولین بار است شاهد برگزاری برنامه‌ای با این شورونشاط هستم  و از مسئولین بیمارستان می‌خواهم که این برنامه‌ها تداوم داشته باشد و تنها به‌روز پرستار ختم نشود، زیرا شادابی و نشاط جامعه پرستاری بسیار حایز اهمیت است.
وی با اشاره به پرستاری و فرماندهی حضرت زینب کبری (س) در واقعه کربلا، افزود: سابقه حضور زنان در جامعه اسلامی پررنگ بوده وجود حضرت زینب (س) گواه این مطلب است پس زنان جامعه ما می‌توانند در سطوح مدیریتی جایگاه خود را داشته باشند.
انتهای پیام/ م.آ - 4070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
روز.پرستار     دکتر.سعید.کشمیری     بیمارستان.خلیج.فارس    

تاریخ بروز رسانی:   8 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >