ورزش کگل موجب کاهش مشکل بی‌اختیاری ادراری در زنان می‌شود

31 تير 1397
کارشناس سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ورزش کگل موجب کاهش مشکل بی‌اختیاری ادراری در زنان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، فاطمه بهمن افزود: بی‌اختیاری ادراری شامل دفع غیرارادی ادرار است که می‌تواند با سرفه، عطسه و یا به‌صورت حمله ناگهانی همراه شود.
وی تصریح کرد: ورزش کگل مجموعه‌ای از تمرینات انقباضی انبساطی است که برای تقویت عضلات دیافراگم لگنی انجام می‌شود.
کارشناس سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: دیافراگم لگنی به ناحیه‌ی بین دو باسن که اندام تناسلی را نگه می‌دارد اطلاق می‌شود و اهمیت آن به این دلیل است که بی‌اختیاری ادراری یکی از شکایات شایع در زنان است و اثر مهمی بر روی کیفیت زندگی آنان می‌گذارد به‌طوری‌که میزان شیوع آن بین ۱۰ تا ۴۰ درصد زنان مشاهده‌شده است.
 این کارشناس افزود: بی‌اختیاری ادراری به هرگونه دفع غیرارادی ادرار که بسته به‌شدت آن می‌تواند با یک سرفه و عطسه و یا به‌صورت حمله ناگهانی که حتی فرد بدون اینکه خود را به دستشویی برساند لباس خود را خیس می‌کند، اتفاق می‌افتد.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز با بیان اینکه پمفلت مرتبط به ورزش کگل با هدف آموزش مهارت رفتاری و طبق نیازسنجی مراقبین مراکز خدمات جامع سلامت تعیین شد عنوان داشت: پمفلت مرتبط به ورزش کگل توسط سمانه جمالی و مطهره درویشی کارشناسان این حوزه مورد ارزیابی و بررسی علمی و فنی قرار گرفت.
مهندس حسن فخرایی افزود: کمیته علمی و فنی رسانه‌های آموزشی تحت عنوان خود مراقبتی با ورزش کگل با حضور مسئولین و کارشناسان کمیته رسانه‌ها در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ورزش.کگل     فاطمه.بهمن     فرهنگ.سلامت     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   31 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >