تدوین سناریوی مناسب مرجع برنامه‌ریزی در بحران‌هاست

7 امرداد 1397
کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: تدوین سناریوی مناسب،مرجع برنامه‌ریزی در بحران‌هاست.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ ندا عالی حسینی در کارگاه سناریونویسی دستگاه‌های امدادی و اجرایی در فرمانداری بوشهر افزود: کارگاه سناریونویسی باهدف افزایش آمادگی دستگاه‌های امدادی و اجرایی در فرمانداری بوشهر برگزار شد.
وی تصریح کرد: این دوره آموزشی یک‌روزه به‌منظور آموزش اصول صحیح سناریونویسی در راستای اجرای مانور بحران در سالن فرمانداری شهرستان بوشهر انجام شد.
کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اضافه کرد: افزایش آمادگی دستگاه‌های امدادی و اجرایی، آموزش چگونگی پیشگیری و کنترل حوادث و مخاطرات طبیعی و کاهش خسارات احتمالی حوادث غیرمترقبه از اهداف این برنامه بوده است.
کارشناس مدیریت بحران معاونت امور بهداشتی استان بوشهر نیز با اشاره به اهمیت سناریونویسی در هنگام وقوع بلایای طبیعی و بحران‌ها گفت: تدوین سناریوی مناسب یکی از ارکان اساسی در اجرای مطلوب مانورهای آموزشی است و ازآنجاکه استان بوشهر در معرض مخاطرات بالقوه است باید جهت پیشگیری و کنترل انواع بحران‌ها همواره آمادگی لازم را داشته باشیم،
مهندس کورش نخعی افزود: پیشگیری و آمادگی در برابر بحران‌ها باعث کاهش خسارات می‌شود که این مهم از مهم‌ترین اهداف و رسالت‌های گروه مدیریت کاهش خطر بلایا و فوریت‌های سلامت محیط به‌حساب می‌آید.
وی پایه و اساس سناریونویسی را سناریو ملی دانست و اضافه داشت: استفاده از نظام برنامه‌ریزی در اداره بحران‌های کشور یک اصل شناخته‌شده است لذا بر اساس سناریوها نیازها شناسایی‌شده و مدیران می‌توانند از آن به‌عنوان مرجع برنامه‌ریزی استفاده نمایند.
کارشناس مدیریت بحران معاونت امور بهداشتی استان بوشهر افزود: کارگاه سناریونویسی بحران با حضور عباس جمشیدی فرماندار بوشهر (رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان) و با همکاری معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر جهت توانمندسازی مدیران ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بهداشت.محیط     تدوین.سناریو     برنامه.ریزی     مدیریت.بحران     مرجع     مرکز.بهداشت.شهرستان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   7 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >