پیشگیری از بیماری ایدز در کمپ‌های ترک اعتیاد دیلم صورت گرفت

27 امرداد 1397
کارشناس مسئول بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: به‌منظور شناسایی و بیماریابی ایدز، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم با همکاری اداره بهزیستی از معتادان مستقر در کمپ ترک اعتیاد بویرات، آزمایش رایگان ایدز به‌صورت کیت تشخیص سریع انجام دادند.

مرتضی متانت در همین راستا بیان کرد: در این طرح ۲۸ نفر از معتادان و کارکنان این کمپ از نظر بیماری ایدز توسط کیت اچ ای وی موردبررسی و آموزش قرار گرفتند.
وی افزود: ایدز از بیماری‌های ویروسی و واگیردار می‌باشد که از راه‌های مختلفی مانند تماس جنسی، خون و فرآورده‌های خونی، استفاده از سرنگ و سوزن آلوده و از طریق مادر به نوزاد و... سرایت می‌کند.
متانت اظهار داشت: طرح شناسایی و بیماریابی ایدز جهت افزایش ایمنی افراد و کاهش ریسک خطرپذیری بین افراد در حال ترک اعتیاد به‌صورت فصلی انجام می‌گردد.
کارشناس مسئول بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم افزود: طرح تشخیص سریع بیماری ایدز، در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت به‌صورت رایگان جهت گروه‌های مختلف ازجمله مادران باردار، آرایشگران، پاکبانان شهرداری و سایر گروه‌هایی که تمایل به انجام این آزمایش دارند انجام و نتیجه ظرف ۲۰ دقیقه پس از انجام آزمایش به آن‌ها اعلام می‌گردد.
انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بیماری.ایدز     مرتضی.متانت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   27 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >