مشاور وزیر بهداشت در امور ایثارگران:
حفظ شأن ایثارگران از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت است/ گزارش تصویری

24 شهريور 1397
مشاور وزير و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت بهداشت عنوان داشت: نهادینه شدن فرهنگ ایثارگری و شهادت و حفظ شأن ایثارگران ازجمله برنامه‌های مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

دکتر سید محمدهادی موسوی در سفر یک‌روزه خود به استان بوشهر گفت: به‌منظور ترویج فرهنگ ایثار و حفظ شأن مقام ایثارگران ماده 60 قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران به تصویب رسیده است.
دکتر موسوی در نشست هماهنگی کنگره شهدای وزارت بهداشت در استان بوشهر افزود: یکی از بحث‌های مهم قانون جامع خدمت‌رسانی تکریم ایثارگران و خانواده‌های آنان است که در مناسبت‌های مختلف صورت ‌می‌گیرد.
وی تصریح کرد: اقدامی پژوهشی با عنوان "گذری بر سرنوشت سربازان جنگ در ملل مختلف" انجام‌شده که خدمات سی کشور به ایثارگران خود را موردبررسی قرارگرفته است.
دکتر موسوی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز به این پژوهش ملحق شده و خدمات دولت به ایثارگران را به ثبت رسانیده‌ایم.
مشاور وزير و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت بهداشت بیان داشت: فضای مجازی از قدرت بزرگی برخوردار است و جابجایی اطلاعات در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد، باید از این فضا در جهت فرهنگ‌سازی و انتقال تجارب به نسل جوان استفاده کرد.
استان بوشهر پیشگام عرصه ایثارگری در مقابل استعمار است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست گفت: شهید ریسعلی دلواری پیشگام عرصه ایثارگری در مقابل استعمار است که 12 شهریور روز شهادت وی به‌عنوان روز ملی مبارزه با استعمار به ثبت رسیده است.
دکتر سعید کشمیری افزود: استان ساحلی بوشهر با داشتن بیش از ۷۰۰ کیلومتر مرز ساحلی با دریای خلیج‌فارس دارای سینه‌ای ستبر در برابر دشمن در سال‌های دفاع مقدس بوده است.
وی با اشاره به رشادت‌ها و ایثارگر‌های مردم منطقه عنوان داشت: جزیره خارک یکی از نمادهای پایداری و استقامت استان بوشهر است که در ۸ سال جنگ تحمیلی به تعداد روزهای جنگ بمباران به خود دیده است.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: تکریم ایثارگران در همه فرهنگ‌ها جایگاه خاص خود را دارد و این موضوع در فرهنگ ایرانی اسلامی پررنگ‌تر است.
مشاور رییس دانشگاه و مسئول هماهنگی امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همواره اهتمام ویژه‌ای نسبت به تکریم شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های آنان داشته است.
مهدی مرکبی افزود: هرسال برنامه‌های متنوعی به‌منظور ترویج فرهنگ ایثار، تکریم شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های محترم ایشان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اجرایی می‌شود.
مرکبی اظهار داشت: برگزاری کنگره شهدای وزارت بهداشت نیز برگ دیگری از تکریم و ترویج فرهنگ ایثار است که امیدواریم با نظر مساعد مسئولین وزارتخانه و همکاری دانشگاه علوم پزشکی شاهد اجرایی شدن آن در استان بوشهر باشیم.
نشست هماهنگی برگزاری کنگره شهدای وزارت بهداشت با حضور مشاور وزير و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت بهداشت، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مشاور رییس دانشگاه و رییس دبیرخانه دائمی هیأت امنا و مشاور رییس دانشگاه و مسئول هماهنگی امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ف ۱۰۲۶
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     مشاور.وزیر     دکتر.سیدمحمدهادی.موسوی     دکتر.سعید.کشمیری     مهدی.مرکبی        

تاریخ بروز رسانی:   24 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >