به مناسبت هفته جهانی سالمندان صورت گرفت:
دیدار مسئولین شهرستان کنگان از مرکز توانبخشی و مراقبتی سالمندان تارا

15 مهر 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، به مناسبت فرارسیدن روز جهانی سالمند و هفته سالمندان مسئولین شهرستان کنگان از مرکز توانبخشی و مراقبتی سالمندان تارا بازدید و با اهداي گل از سالمندان دلجويي کردند.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار شهرستان کنگان در حاشیه این دیدار گفت: سالخوردگان در ابعاد دینی و فرهنگی دارای نقش و جایگاه بسیار مهمی هستند.
عباس بشی از زحمات و خدمات کارکنان و مسئولان خانه سالمندان قدردانی کرد اظهار داشت: باید در راستای حفظ شان و جایگاه سالمندان تلاش داشته باشیم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز گفت: سالمندان باید فرصتی برای مشارکت اجتماعی داشته باشند و به آنان به چشم سرمایه‌های معنوی و گران‌بهایی از تجارب سال‌های دور نگریست.
مهندس خلیل جوکار بابیان اینکه امیدواریم روزی برسد که هیچ سالمندی در خانه سالمندان نباشد افزود: فرهنگ ایرانی- اسلامی به تکریم والدین و سالمندان تأکید زیادی داشته و نبی مکرم اسلام (ص) نیز در حدیث گهر باری فرموده‌اند"وجود پیران سالخورده بین شما باعث افزایش رحمت و لطف پروردگار و گسترش نعمت‌های الهی بر شماست".
وی بابیان اینکه شعار امسال روز جهانی سالمند "تحکیم حقوق و سالمندان " اظهار داشت: برقراری ارتباط سالمند با نسل‌های بعد در بهبود ارتباط‌های اجتماعی آنان، یکی دیگر از اولویت‌های مدیریت جامعه سالمند می‌باشد.
مدیر مرکز توانبخشی و مراقبتی سالمندان تارا نیز گفت: در این مرکز تعداد ۱۴ سالمند زن و مرد به‌صورت شبانه‌روزی نگهداري می‌شوند و معاینات دوره‌ای توسط پزشک جهت سالمندان انجام می‌گیرد.
فاطمه ایرانی بیان داشت: این مركز زیرمجموعه کلید بهشت (آسایشگاه معلولین) و تحت پوشش بهزيستي توسط خيرين و کمک‌های مردمي اداره می‌گردد.
به مناسبت روز جهانی سالمندان مسئولین شهرستان کنگان از مرکز توانبخشی و مراقبتی سالمندان تارا بازدید و با اهداي گل از سالمندان دلجويي کردند.
در این بازدید معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار شهرستان کنگان، رییس و معاون بهزیستی، رییس آموزش‌وپرورش، معاون کمیته امداد امام خمینی (ره)، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و معاون بهداشتی و کلیه مسئولان ستادی، پزشک و کارکنان مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان کنگان حضور داشتند.
انتهای پیام/ م.س – ۳۰۷۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
دیدار     هفته.جهانی.سالمند     معاون.فرماندار     عباس.بشی     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   15 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >