اجرای طرح ضربت درمان و بیماریابی شپش در مدارس شهرستان دیلم

25 مهر 1397
مسئول واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: طرح ضربت درمان و بیماریابی شپش هرساله، ابتدای مهرماه در مدارس شهرستان دیلم برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، مرتضی متانت در این خصوص گفت: هرساله با بازگشایی مدارس، هم‌زمان با سایر نقاط استان بوشهر، طرح ضربت بیماریابی پدیکلوزیس در شهرستان دیلم از ۱۴ مهرماه آغاز می‌گردد.
وی افزود: این طرح که به جهت بیماریابی و درمان بیماران در سطح مدارس شهرستان انجام می‌شود، باهدف کاهش عوارض بیماری و مشکلات تحصیلی دانش آموزان می‌باشد.
مرتضی متانت اظهار داشت: بیماری شپش شایع‌ترین آلودگی انگلی می‌باشد که می‌تواند باعث طرد فرد از خانواده و جامعه گردد و علت اصلی افت تحصیلی دانش آموزان به علت بی‌خوابی و خارش شبانه می‌باشد.
مسئول واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم افزود: شیوع بیماری در مکان‌های پرجمعیت و در صورت عدم رعایت بهداشت فردی اتفاق می‌افتد این بیماری به طبقه اجتماعی خاصی مربوط نمی‌شود، در کودکان شایع‌تر از بزرگ‌سالان و در جنس مؤنث شایع‌تر و مخزن بیماری انسان است.
متانت تصریح کرد: با شناسایی افراد حامل و بیمار و درمان انحا و اطرافیان می‌توان تا حدود زیادی از شیوع بیماری جلوگیری کرد
وی اضافه کرد: درمان شپش سر با استفاده از شامپوی پر مترین، لوسین دایمتیکون و محلول نولاین انجام می‌شود و جهت حذف رشک (تخم شپش) می‌توان از محلول ۵۰ درصد سرکه با آب استفاده کرد.
انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
طرح.ضربت     شپش     مرتضی.متانت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >