ارایه خدمات رایگان به یک‌هزار و ۶۰۰ بیمار دیابتی در کلینیک مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر

21 آبان 1397
مسئول کلینیک دیابت مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر با اشاره به اینکه این کلینیک در درمانگاه ایثار واقع‌شده است، گفت: کلینیک دیابت وابسته به مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به یک‌هزار و ۶۰۰ بیمار دیابتی به‌صورت رایگان خدمات ارایه می‌دهد.

فرخنده غلامزاده افزود: دیابت بیماری خاموشی است که بیش از ۵۰ درصد مبتلایان به آن از بیماری خود خبر ندارند و به همین علت تعداد افراد مبتلا به این بیماری هر روز در حال افزایش است.
وی با بیان اینکه در این مرکز ارایه خدمات به افراد دیابتی طبق دستورالعمل وزارت متبوع می‌باشد، اظهار کرد: یکی از کارهایی که برای بیماران دیابتی در این مرکز انجام می‌شود برگزاری کلاس‌های آموزشی به‌صورت ماهانه برای آگاهی افراد است.
غلامزاده اضافه کرد: هر شش ماه یک‌بار نوار دستگاه گلوکومتر به‌صورت رایگان برای سنجش قندخون در منزل، در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.
وی اشاره کرد: هر بیمار دیابتی پس از تشکیل پرونده در کلینیک و پس از گرفتن فشارخون و آزمایش‌های مربوطه به متخصص داخلی و چشم‌پزشک درمانگاه و در صورت نیاز به پزشک فوق تخصص، به درمانگاه فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ارجاع داده می‌شود.
مراسم روز جهانی دیابت هرساله در تاریخ ۱۴ نوامبر  مصادف با ۲۳ آبان در بیش از ۱۶۰ کشور جهان برگزار می‌گردد.

انتهای پیام/ ر.ک - ۴۰۷۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کلینیک.دیابت     فرخنده.غلامزاده     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   21 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >