سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
مردم باید عوامل خطر بروز دیابت را جدی بگیرند

27 آبان 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: تنها راه کاهش موارد جدید دیابت، کنترل و در نهایت پیشگیری از ایجاد بیماری است، بنابراین مردم باید عوامل خطر بروز دیابت را جدی بگیرند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس افزود: اضافه‌وزن و چاقی، فشارخون بالا، اختلال چربی خون، فعالیت بدنی ناکافی، مصرف دخانیات و سابقه خانوادگی دیابت از جمله عوامل خطر بروز دیابت هستند.
وی با بیان اینکه پرخوری، تکرر ادرار، کاهش وزن، تشنگی فراوان، ضعف و کاهش نیروی جسمی، دیر بهبود یافتن زخم‌ها و عفونت را از علایم بیماری دیابت است، اظهار داشت: دیابت ممکن است برای ماه‌ها و یا سال‌ها بدون علامت باشد لذا تنها راه تشخیص سریع بیماری دیابت انجام آزمایش قند خون است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان اضافه کرد: آزمایش قند خون برای گروه سنی ۳۰ تا ۵۹ سال به‌صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت انجام می‌شود که با انجام این آزمایش می‌توانند سطح قند خون خود را ارزیابی کرده و در صورت وجود بیماری از آن آگاه شوند.
مقدس با اشاره به تشکیل تعداد ۶۸ هزار و ۵۹۰ پرونده سلامت الکترونیک در شهرستان تنگستان، از تمامی کسانی که تابه‌حال موفق به مراجعه به خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت جهت تکمیل پرونده سلامت نشده‌اند درخواست کرد هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل پرونده الکترونیک سلامت خود اقدام کنند.
وی ادامه داد: همه‌کسانی که به‌عنوان بیمار دیابتی شناسایی می‌شوند به‌صورت ماهیانه توسط بهورزان و مراقبین سلامت و هر سه ماه یک‌بار توسط پزشک معاینه و مراقبت می‌شوند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان با اشاره به نیاز بیماران دیابتی به دریافت آموزش در رابطه با رژیم غذایی مناسب، ورزش، نحوه مراقبت از پاها و … یادآور شد: کارکنان بهداشت و درمان تنگستان آمادگی کامل برای ارایه آموزش‌های لازم به مراجعه‌کنندگان را دارند.
تعداد یک هزار و ۷۱۵ بیمار دیابتی در شهرستان تنگستان شناسایی‌شده‌اند که خدمات موردنیاز خود را از طریق خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان     دیابت     پیشگیری     عوامل.خطر     کنترل.دیابت    
عادل.مقدس     رییس.شبکه.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   27 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >