سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
سبک زندگی نامناسب زنگ خطری برای ابتلا به دیابت است

3 آذر 1397
سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان عسلويه گفت: انتخاب سبک زندگی نامناسب زنگ خطری برای ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر ازجمله دیابت است.

جاسم زارعی در حاشیه همایش پیاده‌روی بزرگ همگاني و جشنواره غذاي سالم به مناسبت هفته ديابت، هفته وحدت و بسیج گفت: از طريق ثبت‌نام در سامانه یکپارچه بهداشت مي‌توان با غربالگری و شناسايي زودهنگام و دريافت مراقبت‌هاي دوره‌اي و انجام آزمايش‌های تشخيصي برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر اقدام کرد.
زارعی اظهار داشت: با انجام خود مراقبتی و تربيت سفيران سلامت خانوار و همچنين ترویج فرهنگ اصلاح الگوي مصرف غذايي، انجام فعاليت فيزيكي مناسب و عدم مصرف دخانيات در بين عموم مردم می‌توان گام مؤثری براي پيشگیري از پيشرفت بيماري‌هاي غیر واگیر برداشت.
وی در ادامه با تأکید بر لزوم ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه خاطرنشان کرد: کلیه اقدامات تشخیصی که در مراکز خدمات جامع سلامت، پايگاه‌هاي بهداشتي و خانه‌هاي بهداشت به مردم ارائه می‌شود رایگان است.
زارعی با اشاره به انجام پژوهش‌های صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پشکی بوشهر در زمینه شیوع بیماری‌های غیر واگیر تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از افراد مبتلابه دیابت از بیماری خودآگاهی نداشته یا برای ثبت بیماری، پیگیری و مراقبت آن به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه نمی‌کنند.
در راستای طرح نشاط اجتماعی، پیاده‌روی بزرگ همگاني و جشنواره غذاي سالم به مناسبت هفته ديابت، هفته وحدت و بسیج در شهر چاه مبارك به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه و با مشاركت بخشداري، شهرداري، شوراي اسلامي شهر و بخش چاه مبارك و هيأت ورزش بازي‌هاي بومي محلي شهرستان عسلويه با حضور مسئولين و استقبال عموم مردم برگزار شد.

انتهای پیام/ع.م- ۳۰۹۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش     پیاده‌روی     دیابت     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   3 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >