کارشناس روان شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
دوستان ناباب از مهم‌ترین گروه‌های تأثیرگذار در کشیده شدن جوانان به مواد مخدر هستند

17 دی 1397
کارشناس روان شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: دوستان از مهم‌ترین گروه‌های تأثیرگذار در کشیده شدن جوانان به مواد مخدر هستند و خانواده‌ها با نظارت بیشتر بر ارتباطات فرزندانشان می‌توانند به دور شدن فرزندانشان از معضل اعتیاد کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان؛ کلثوم سلیمانی افزود: گرایش به اعتیاد، فرد، خانواده و جامعه را از نظر اقتصادی، اجتماعی، روانی و جسمی تحت تأثیر قرار می‌دهد.
وی از کمبود محبت در خانواده، تبعیض بین فرزندان، آزادی بی‌حد، محدود کردن فرزندان، فقر و نابسامانی‌های خانواده، از علل خانوادگی کشیده شدن جوانان به اعتیاد نام برد و گفت: قبل از ابتلا جوانان به اعتیاد باید خانواده‌ها عوامل مؤثر در کشیده شدن جوانان به اعتیاد را برطرف کنند
کارشناس روان شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: ازآنجایی‌که که بنیاد همه عادات بهداشتی از تغذیه درست گرفته تا رعایت بهداشت فردی، از سال‌های پیش از مدرسه برقرار می‌شود، لذا این سال‌ها زمان مهمی برای پایه‌ریزی یک زندگی عاری از مواد هستند.
سلیمانی گفت: تقویت توانایی تصمیم‌گیری در فرزندان ازجمله مهم‌ترین راه‌های کمک به آموزش " نه گفتن " در آنان می‌باشد و موجب می‌شود که فرد در مواجهه با افرادی که تقاضای مصرف مواد، حتی به صورت تفننی را به فرد می‌دهند مقاومت کند.
کلثوم سلیمانی بحث‌های سازنده و تبادل‌نظر در رابطه با مضرات مواد مخدر در خانواده‌ها را در آگاهی بخشی فرزندان مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: با این کار به شکلی آرام و اصولی فرد از مصرف مواد دوری خواهد کرد زیرا به شناخت کافی در مورد مواد و سوءمصرف آن دست‌یافته است.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مواد.مخدر     کلثوم.سلیمانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   17 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >