مانور حمایت‌های روانی، اجتماعی در بلایا در شهرستان دشتستان برگزار شد

26 اسفند 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مانور حمایت‌های روانی، اجتماعی در بلایا با شرکت 21 تیم امدادی، امنیتی و مددکاری در محله خضر شهر برازجان و حضور مسئولین شهرستان دشتستان برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان هدف از برگزاری این مانور را بررسی میزان آمادگی و حضور به‌موقع نیروهای امدادی و امنیتی اعلان کرد و تقویت مهارت‌های اجتمـاعی بازمانـدگان و کمـک بـه جامعـه بـرای سازمان‌دهی مجـدد، خودیـاری و بازسازی جامعه را از دیگر اهداف این مانور برشمرد.
ماریا خویش دوست، در این مانور ضمن تأکید بر اهمیت آگاه‌سازی عموم مردم منطقه در خصوص بلایای طبیعی و غیرطبیعی تصریح کرد: ازآنجاکه هدف نهایی اجرای این مانور، کاهش اختلالات و مشکلات روانی اجتماعی ناشی از بلایای طبیعی است لذا کارشناسان باید تمام تلاش خود را در زمینه کاهش عوارض و بحران‌های روحی، روانی و اجتماعی حادثه دیدگان به‌کارگیرند.
خویش دوست اظهار کرد: حفظ و ارتقاء سطح سلامت روان جامعه پس از حوادث غیرمترقبه یک از اهداف مهم ما در این مانورها است و بهبود روانی بازماندگان و حفظ و ارتقاء سلامت روان افراد یکی از مهم‌ترین ابعاد سلامت به شمار می‌رود که ضرورت توجه مسئولان را می‌طلبد.
تیم‌های روانشناسی و مددکاری شهرستان دشتستان با حضور مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، خانم دکتر اکبری زاده سعی کردند تا توان بازآموزی و اقدامات عملی را در کمک‌رسانی به حادثه دیدگان از بعد روحی روانی در شرایط سخت وقوع حوادث غیرمترقبه تمرین کنند.
در حاشیه برگزاری این مانور، ضمن اسکان نیروهای امدادی و بهداشتی، گروه‌های سلامت روان برای کاهش اثرات روانی بلایا در کودکان و نوجوان ضمن برپایی یک مهدکودک و مدرسه صحرایی، یک سری مسابقات ورزشی و نقاشی برگزار و جوایزی را به کودکان اهدا کردند.
در این مانور، سرپرست فرمانداری، معاون عمرانی فرمانداری، مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مسئول حوادث و بلایای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، معاونی بهداشتی و جمعی از مسئولین ستادی، هلال‌احمر، بهزیستی، نیروی انتظامی، آتش‌نشانی، اورژانس اجتماعی، پلیس راهور، آموزش‌وپرورش حضور داشتند.
انتهای پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مانور     حمایت.روانی.اجتماعی.در.بلایا     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     برازجان        

تاریخ بروز رسانی:   26 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >