معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
وقت آن رسیده که مردم را در کارها بیشتر مشارکت دهیم

2 فروردين 1398
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حدود 26 هزار مرکز بهداشتی درمانی در سطح کشور وجود دارد، گفت: این تعداد مرکز درمانی نمی تواند کل جمعیت کشور را پوشش دهد و اکنون وقت آن رسیده که مردم را در کارها بیشتر مشارکت دهیم.

دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه بازدید از فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ایام نوروز، اظهار داشت: از ابتدای طرح بسیج سلامت نوروزی، تاکنون بیش از هزار مورد تخلف بهداشتی به مراجع قانونی ارجاع شده که 400 مورد آن پلمپ شده است.
وی در جمع کارشناسان بهداشت محیط شهرستان بوشهر، بیان کرد: حضور شما باید باعث ایجاد تضمین کیفیت شود تا افراد با آرامش خاطر بیشتری به کار خود بپردازند.
دکتر رئیسی با اشاره به تماس‌های مردمی با سامانه 190 بیان کرد: این سامانه به گونه‌ای است که اگر مردم شکایتی داشته باشند یا موضوعی باشد تماس گرفته و آن را مطرح می‌کنند ولی اگر کسی شکایتی نداشته باشد به سامانه مراجعه نمی‌کند.
دکتر رئیسی تأکید کرد: ما باید برنامه‌ای داشته باشیم که مردم به صورت فعال در آن مشارکت کنند.
همه بسته‌های خدمتی یک پیوست اجتماعی داشته باشند
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تأکید ما در سال 98 این است که همه بسته‌های خدمتی ما حتما باید پیوست اجتماعی داشته باشند.
دکتر علیرضا رئیسی افزود:  باید دید هم اثرگذاری کار ما روی اجتماع چگونه است و هم اینکه اجتماع چه کمکی می‌تواند به ما بکندو هم ارتباط بین بخشی و ارتباط با مردم به چه صورت می‌تواند باشد که مردم با خیال راحت‌تری بتوانند کار انجام دهند.
وی تأکید کرد: ما باید از امکانات و زیرساخت‌های موجود در قرن 21 استفاده کنیم و به سمتی برویم که بتوانیم از زیرساخت‌های الکترونیک بهره‌مند شویم.
دکتر رئیسی اضافه کرد: باید اپلیکیشن‌های مختلفی وجود داشته باشد که افراد بتوانند به وسیله آن اطلاع‌رسانی کنند و مهم‌تر از آن بتوانیم بسته‌های خودمراقبتی ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه ما باید از از بخش خصوصی خیلی بیشتر کمک بگیریم، اظهار داشت: پوشش بهداشت محیط اماکن در سطح استان‌های بین 30 تا 70 درصد است، گفت: باید برویم به سمتی که بتوانیم از بخش خصوصی در حوزه نظارت کمک بگیریم و یک ارتباط خوب بین فعالیت‌های حوزه‌های مختلف محیط زیست، سازمان غذا و دارو، سازمان صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و درمان برقرار شود.
دکتر رئیسی بیان کرد: استان بوشهر به دلیل تنوع شرایط زیست محیطی که دارد، از جمله وجود دریا، صنایع عظیم نفت و گاز، نیروگاه هسته‌ای و شرایط خاص منطقه که در معرض ریزگردها است، نیاز است که در بحث بهداشت محیط، برنامه‌ ویژه‌ای داشته باشیم و هماهنگی بهتری باید وجود داشته باشد.
تصویب یک مرکز تحقیقات در جنوب استان
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک مرکز تحقیقات برای جنوب استان و منطقه پارس جنوبی تصویب شده است که می تواند به عنوان یک دیده بان سلامت در آنجا نقش خود را ایفا کند تا شما بتوانید مداخلات لازم را انجام دهید.
دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور به استان بوشهر در 26 اسفندماه 97، بیان کرد: در این سفر رییس جمهور در سخنرانی خود در عسلویه، برخی از وزارت‌خانه از جمله وزارت بهداشت، درمان را موظف کرد که یک فکر اساسی برای آلودگی منطقه پارس جنوبی انجام شود.
دکتر علیرضا رئیسی در این سفر ازمرکز خدمات جامع سلامت نبی اکرم (ص)، مرکز خدمات سلامت دهان و دندان، آزمایشگاه آب مرکز هفت تیر و ستاد هدایت و اطلاع‌رسانی سازمان اورژانس 115 استان بوشهر بازدید کرد.
در حاشیه این سفر به همراه تعدادی از کارشناسان کشیک بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان بوشهر از دو رستوران در سطح شهر بازدید شد.
در این بازدیدها از پرسنل کشیک مراکز و کارشناسان بهداشت محیط تقدیر شد.


انتهای پیام /س.م – 1021

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشت.وزارت     وزرات.بهداشت.درمان.آموزش.پزشکی     دکتر.علیرضا.رئیسی     استان.بوشهر     مرکز.بنی.اکرم     آزمایشگاه.آب    
رستوران     بهداشت.محیط     سازمان.اورژآنس.115.بوشهر     معاونت     بهداشتی    

تاریخ بروز رسانی:   2 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >