سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان:
سلامت مهم‌ترین واژه در تحقق توسعه پایدار جوامع است

3 ارديبهشت 1398
سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان در آئین نواختن زنگ سلامت در آموزشگاه بهورزی برازجان گفت: سلامت مهم‌ترین واژه در تحقق توسعه پایدار جوامع است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛ دکتر جواد لقمان‌زاده بیان داشت: شعار سازمان بهداشت جهانی در سال جاری نیز بسیار به‌جا انتخاب‌شده است و باید همه افراد یک جامعه بتوانند از خدمات حوزه سلامت بهره‌مند شوند.
وی اظهار داشت: در سال‌های گذشته شاهد ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی بوده‌ایم و جا دارد در زمینه آموزش‌های بهداشتی و مراقبتی به مردم اقدامات بیشتری انجام دهیم.
دکتر لقمان‌زاده تصریح کرد: در بسیاری از کشورهای کمتر توسعه‌یافته، آموزش را هزینه حساب می‌کنند و اهمیت چندانی برای آن قائل نیستند درصورتی‌که آموزش، پایه و اساس تحقق اهداف یک سازمان است.
وی ضمن تشکر از خدمات شبکه بهداشت و درمان دشتستان و مجموعه نیروهای بهداشتی و درمانی تصریح کرد: اولویت خدمات‌رسانی در سال جدید را مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته قرار دهید.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز در این آئین با تبریک هفته سلامت و نیمه شعبان اظهار داشت: تقارن این دو مناسبت را به فال نیک گرفته و امیدواریم در سال جاری شاهد موفقیت‌های بیشتر باشیم.
ماریا خویش‌دوست بیان کرد: شعار سال گذشته و سال جاری سازمان بهداشت جهانی نشانه تمرکز این سازمان روی پوشش همگانی سلامت است.
وی تصریح کرد: نگرانی ما این است که مردم به حداقل‌های بهداشتی و درمانی دسترسی نداشته باشند و آنجاست که شاهد عدالت در حوزه سلامت نیستیم و عده‌ای محروم می‌شوند و شعار سال جاری نیز در همین راستاست.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید پیشرفت‌های خوبی در حوزه سلامت داشته‌ایم؛ به عنوان مثال در بخش‌های ارم و بوشکان و در ایام نوروز فقط 5 نفر به‌وسیله بالگرد انتقال یافته و از مرگ نجات یافتند.
خویش دوست با اشاره به افزایش امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حوزه سلامت گفت: 95 درصد از خانه‌های بهداشت شهرستان دشتستان احداث یا بهسازی شده‌است و مابقی نیز انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در بخش‌های ارم و بوشکان، بیش از 4 هزار عمل جراحی چشم، بیش از 2 هزار عینک و بیش از 2900 خدمت دندانپزشکی در سه ماه انجام شد که اقدامی کم‌نظیر بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: در ایام نوروز نیز تمام مراکز فعال بودند و به مردم خدمت‌رسانی کردند.
خویش دوست  بیان داشت: در سال گذشته جلسات مختلفی با رسانه‌ها و NGOها داشتیم و پیام‌های خود را به‌وسیله این دو نهاد تأثیرگذار به مردم ارسال کردیم.
در دومین روز از هفته سلامت، آئین نواختن زنگ سلامت در آموزشگاه بهورزی برازجان با حضور سرپرست فرمانداری، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و سایر مدیران شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     زنگ.سلامت     آیین     آموزشگاه.بهورزی.برازجان     سرپرست     فرمانداری.دشتستان    
دکتر.جواد.لقمان‌زاده     شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     ماریا.خویش.دوست    

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >