سرپرست فرمانداری دشتستان:
فرهنگ اهدای عضو، فرهنگی زیبا و نشان حقیقی انسان‌دوستی است

28 ارديبهشت 1398
سرپرست فرمانداری دشتستان گفت: فرهنگ اهدای عضو فرهنگی زیبا و نشان حقیقی انسان‌دوستی است و خانواده‌ای که عضو عزیز خود را اهدا می‌کند در واقع باخدا معامله کرده است.

دکتر جواد لقمان زاده در مراسم تکریم از خانواده‌های اهداکننده عضو در شهرستان دشتستان اظهار داشت: باید از رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان و همکاران وی قدردانی نمایم که چنین مراسم زیبا و معنوی را برنامه‌ریزی کردند.
سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان بابیان اینکه خانواده‌های عزیزی که عضو عزیزانشان را اهدا می‌کنند در واقع با خداوند بزرگ معامله کرده‌اند که هم در دنیا و هم در آخرت اجر می‌برند افزود: ایثار شما بسیار ارزشمند است و قابل توصیف نیست.
دکتر لقمان زاده تصریح کرد: درب فرمانداری دشتستان بر روی شما خانواده‌های عزیز باز است و مشکلات شما به صورت ویژه بررسی خواهد شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز اظهار داشت: گذشتن از اعضای بدن عزیزان، امری بس دشوار است و اقدام این خانواده‌های معظم، قابل‌تحسین و ستایش است.
فرهنگ اهدای عضو باید در جامعه نهادینه شود
ماریا خویش دوست افزود: فرهنگ اهدای عضو باید در جامعه نهادینه شود چون با نهادینه شدن این کار بزرگ، از مرگ بسیاری از هم‌وطنان جلوگیری خواهد شد.
445 نفر بیمار پیوندی در استان بوشهر از بیماران مرگ مغزی پیوند گرفته‌اند
مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز اظهار داشت:490 بیمار پیوندی در استان بوشهر وجود دارند که 445 نفر از آن‌ها از بیماران مرگ مغزی پیوند گرفته‌اند.
وی افزود: در شهرستان دشتستان 17 خانواده اهدای عضو کرده‌اند که توانسته‌اند با این اقدام خداپسندانه خود نزدیک به 60 خانواده را از مرگ عزیزانشان نجات دهند.
باقری خاطرنشان کرد: در حال حاضر 500 بیمار دیالیزی در استان بوشهر داریم که هزینه آن‌ها بیش از 35 میلیارد ریال می‌شود که در صورتی که اگر پیوند کلیه را برای این عزیزان در نظر بگیریم هزینه‌ها به 500 میلیون ریال کاهش می‌یابد.
در این مراسم از خانواده‌های ایثارگر اهداکننده عضو تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/ س.غ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
تکریم     اهدا.عضو     فرماندار     دکتر.جواد.لقمان‌زاده     ماریا.خویش‌دوست     علیرضا.باقری    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   28 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >