تنگستانی ها بیشترین مشارکت در طرح ملی کنترل فشارخون در استان را به خود اختصاص دادند

23 تير 1398
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت : با تمهیدات اندیشیده شده ، مردم تنگستان مشارکت حداکثری را در طرح ملی کنترل فشارخون داشتند که در این میان توانستیم بیش از 95 درصد از مردم را در این طرح پایش و بیشترین میزان اندازه گیری فشارخون را در استان به خود اختصاص دهیم.

مهندس عادل مقدس افزود: گروه هدف طرح ملی کنترل فشارخون در تنگستان 37 هزار و 422 نفر بود که در پایان این طرح 33 هزار و 785 نفر در پایگاههای ثابت شهرستان و 4 هزار و 305 نفر در ایستگاههای سیار شهرستان که شامل افراد بومی و غیربومی بودند، از لحاظ میزان فشارخون ارزیابی شدند.
وی تصریح کرد: با توجه به اهداف کلی بهداشت و درمان، پایان طرح ملی کنترل فشارخون برای شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان آغازی برای مراقبت و ارائه آموزش‌های لازم به صورت مستمر به مردم و بیماران شناسایی شده جدید خواهد بود و تلاش‌ها برای کاهش بیماری‌های قلبی عروقی در جامعه ادامه خواهد داشت.
مهندس مقدس خاطرنشان کرد: آنچه پرسنل بهداشت و درمان تنگستان علاوه بر کنترل فشار خون به مردم ارائه داده‌اند در برگیرنده این مهم است که تغذیه و تحرک به عنوان ارکانی اساسی و مهم در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی است و مردم باید به صورت هدفمند بر روی آنها تمرکز کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان بیان داشت: مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در تمامی سطوح و در همه حال آماده خدمت‌رسانی به مردم بوده و هست و امیدواریم کنترل فشارخون و ارزیابی مستمر سلامت در مردم نهادینه و سطح مراجعه آنان به مراکز بهداشتی برای ارزیابی سلامتی افزایش یابد.
مهندس مقدس ضمن تشکر از سازمان‌ها، ادارات و نهادهایی که با شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان همکاری داشته‌اند تاکید کرد: آنچه امروز در طرح کنترل فشارخون صورت گرفت نشان از عزم پرسنل بهداشت و درمان به خدمت‌رسانی مطلوب به مردم بود.

انتهای پیام/ ن.ا 3010

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
فشار.خون     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   23 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >