رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر:
خدمت‌رسانی به مناطق کم برخوردار از اولویت‌های بسیج جامعه پزشکی است

2 امرداد 1398
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: بسیج جامعه پزشکی یک تشکل گسترده، پر پتانسیل و بالقوه است و خدمت‌رسانی به مناطق کم برخوردار و دوردست از اولویت‌های بسیج جامعه پزشکی است.

دکتر مراد علی فولادوند در نشست شورای کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: خیلی از کارها باهمت بسیجی می‌توان انجام داد، یکی از این کارها خدمت‌رسانی در حوزه سلامت به مناطق کم برخوردار و دوردست است.
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر بیان کرد: برخورداری از سواد بهداشتی ضرورتی است که می‌تواند در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها که منجر به افت کیفیت زندگی می‌شود مؤثر واقع شود و در صورت توانمندشدن مردم در این حوزه کاهش ابتلا به بیماری‌ها در جامعه را شاهد خواهیم بود.
۲۰ تیم در قالب طرح شهید رهنمون در استان بوشهر فعالیت دارند
وی بابیان اینکه ۲۰ تیم در قالب طرح شهید رهنمون در استان بوشهر ۲۰ تیم در قالب طرح شهید رهنمون در استان بوشهر فعالیت دارند که امسال باید بر تعداد این تیم‌ها افزوده شود تصریح کرد: در طرح "شهید رهنمون" تیم‌های آموزشی، بهداشتی و درمانی در مناطق جغرافیایی مشخصی مستقرشده و به صورت دوره‌ای به این مناطق سفرکرده و مسائل و مشکلات بهداشتی، درمانی، آموزشی و تغذیه‌ای مردم را بررسی می‌کنند.
دکتر فولادوند بیان کرد: این تیم‌ها به صورت مستقیم و یا با پیگیری از طریق سایر دستگاه‌ها و همچنین سایر سازمان‌های اقشاری بسیج به رفع مشکلات مردم می‌پردازند.
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از خصوصیات این طرح استمرار آن در یک دامنه زمانی طولانی است و خصوصیت دوم آن، تعیین منطقه جغرافیایی مشخص برای استقرار و ارائه خدمت تیم‌های برگزیده است.
وی مهم‌ترین هدف این طرح را ارتباط تنگاتنگ اعضای تیم‌ها با مردم منطقه دانست و تأکید کرد: اعضای هر تیم باید به عنوان یک بسیجی فعال، دلسوز و مردم‌دوست و با برقراری ارتباط عاطفی با مردم به حل مشکلات آنان بپردازند.
دکتر فولادوند با تأکید بر نقش‌آفرینی هرچه بیشتر مردم در برنامه‌ها افزود: طرح اعتلای بسیج با محوریت خدمت به مردم یا مشارکت دادن آنان در خدمات اجتماعی در دست اقدام است و بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر نیز برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را در همین راستا قرار داده است.
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر بابیان اینکه هدف بسیج جامعه پزشکی و حوزه سلامت ارتقای سلامت جامعه است اظهار داشت: اگر می‌خواهیم مشکلات مردم را حل کنیم باید از توان خود مردم استفاده شود.
نشست شورای کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی و به صورت وب کنفرانس با رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها در سالن ابن‌سینای این دانشگاه برگزار شد.


انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
قائم.مقام     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     دکتر.مرادعلی.فولادوند     بسیج.جامعه.پزشکی    

تاریخ بروز رسانی:   2 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >