اجرای طرح نظارت ویژه بر عطاری‌های سطح شهر برازجان

9 امرداد 1398
نظارت ویژه بر عطاری‌های سطح شهر برازجان باهدف جمع‌آوری مواد غذای فاقد مجوز به ویژه نمک‌های دریا و داروهای غیرمجاز انجام گرفت.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در سال‌های اخیر با گسترش تبلیغات افراد سوءاستفاده گر و سودجو، استفاده از نمک‌های غیر تصفیه موسوم به نمک‌های دریا افزایش‌یافته است که آزمایش‌ها نشان می‌دهد این نمک‌ها منبعی از آلودگی و ناخالصی چون فلزات سنگین می‌باشند و سلامتی مصرف‌کنندگان را تهدید  می‌کنند.
مهندس ماریا خویش دوست افزود: شبکه بهداشت و درمان دشتستان بنا به وظیفه نظارتی خود در سال‌های گذشته نسبت به آموزش به صنوف مختلف اقدامات لازم را انجام و در نهایت با اجرای طرح ویژه اقدام به جمع‌آوری نمک‌های دریا از سطح عطاری‌ها و برخورد با متخلفین کرده است.
کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: طرح نظارت ویژه بر عطاری‌های سطح شهر برازجان با حضور 10 بازرس در قالب 5 اکیپ و با حضور نماینده واحد امور دارویی انجام و در پایان میزان 224 کیلوگرم نمک دریا فاقد مجوز فروش شناسایی و جمع‌آوری شد.
سیده فاطمه حسینی تصریح کرد: برخی از برندهای نمک دریا موجود در سطح عرضه با انجام مراحل کامل تصفیه و افزودن ید موفق به دریافت مجوزهای بهداشتی شده‌اند و در سطح بازار به فروش می‌رسند.
کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله فروش نمک‌های غیرمجاز در سطح عرضه، مراتب را به سامانه کشوری 190 گزارش کنند.
انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نطارت     بهداشت.محیط     عطاری     طرح.ضربت.عطاری     نمک.دریا     داروهای.غیرمجاز    
برازجان     شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     رییس.شبکه.بهداشت.دشتستان     ماریا.خویش.دوست     سیده.فاطمه.حسینی    

تاریخ بروز رسانی:   9 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >