سرپرست بیمارستان شهید گنجی:
با افزایش فرهنگ تغذیه با شیر مادر، کودکانی سالم‌تر و بانشاط‌تر خواهیم داشت

16 امرداد 1398
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: بی‌شک با افزایش فرهنگ تغذیه با شیر مادر ما کودکان سالم‌تر و بانشاط‌تری خواهیم داشت که به دنبال آن باعث افزایش نشاط اجتماعی مردم جامعه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی، دکترزهره بجلی بیان داشت: هفته جهانی تغذیه با شیر مادر از دهم مردادماه شروع و تا شانزدهم ادامه دارد و ما متولیان بهداشت و درمان بایستی تلاش کنیم که به‌عنوان حامیان مادران شیرده شرایطی فراهم شود تا با توانمندسازی مادران فرهنگ تغذیه با شیر مادر در جامعه ترویج یابد.
وی تصریح کرد: در تحقیقات ثابت شده تغذیه با شیر مادر باعث افزایش ضریب هوشی کودکان، تکلم روان‌تر، ارتباط عاطفی قوی‌تر و به‌تبع تربیت‌پذیری بهتر در کودکان می‌شود.
دکتر بجلی اضافه کرد: تغذیه با شیر مادر باعث جلوگیری از بیماری‌هایی همچون چاقی، رفتارهای خشونت‌آمیز و افسردگی در کودکان می‌شود همچنین در  مادر نیز از بروز بیماری‌هایی ازجمله سرطان‌های مختلف جلوگیری می‌کند. 
وی افزود: مادران جامعه ما با  دریافت آموزش‌های لازم باید  به سطحی از  آگاهی در خصوص اهمیت تغذیه با شیر مادر برسند که خود باور قلبی داشته باشند که شیر مادر بهترین مواد مغذی را برای کودکانشان تأمین می‌کند و با افزایش سن کودک مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در شیر مادر متناسب با رشد بچه تغییر می‌کند.
در روز جهانی تغذیه با شیر مادر، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان و تعدادی از مسئولین بیمارستان  با حضور بر بالین دو تن از مادران و با اهدای گل این روز را به آنها تبریک گفتند. 
 انتهای پیام/ ب.ا- 4080
    
   

کلمات کلیدی:
بیمارستان.شهید.صادق.گنجی.برازجان     شهرستان.دشتستان     شیر.مادر     تغذیه.کودک     نشاط     سلامت    
فرهنگ.تغذیه    

تاریخ بروز رسانی:   16 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >