رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر خبر داد:
برپایی اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در شهرستان دشتستان

16 شهريور 1398
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: با همت بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اردوی جهادی در روستاهای گلدشت، میلک، پلنگی و شول بخش شبانکاره شهرستان دشتستان برپا شد.

دکتر  مرادعلی فولادوند افزود: تمامی خدمات پزشکی درمانی و دارویی به صورت رایگان به اهالی این روستا و روستاهای اطراف ارایه شده که به بیش یکهزار و دویست نفر خدمات پزشکی و دندانپزشکی رایگان ارایه شده است.
وی تصریح کرد: در این اردوی جهادی 70 نفر از دانشجویان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سایر استان‌ها شرکت کرده‌اند و علاوه بر خدمات بهداشتی و درمانی، خدماتی در حیطه‌های آموزشی، فرهنگی و عمرانی به مردم این مناطق ارائه شده است.
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر طبق برنامه از پیش تعیین شده در طول سال یک بیمارستان صحرایی نیز برپا می‌کند که درسال ۹۸  به مانند سال‌های گذشته این بیمارستان در یکی از نقاط کم برخوردار استان بوشهر برپا خواهد شد.
وی افزود: در این درمانگاه خدماتی همچون ارتوپدی، اطفال، زنان و مامایی، پزشکی عمومی، تغذیه، روانشناسی، متخصص داخلی و همچنین جراحی سرپایی و داروخانه به بیماران ارایه شده و تمامی این خدمات به صورت رایگان انجام گرفته است.
دکتر فولادوند اظهار داشت: این اردوی جهادی از تاریخ ۸ تا ۱۸ شهریورماه در روستای گلدشت، میلک، پلنگی ، و شول  شهرستان دشتستان برپا شده و در ماه‌های بعد نیز در دیگر روستاهای استان برپا خواهد شد.
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: اقدام جدیدی که توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی در حال اجرا است اعزام تیم‌های درمانی به روستا‌های تحت پوشش و کم برخوردار جهت ارائه خدمات پزشکی و مشاوره‌ای است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در حاشیه بازدید از این برنامه اظهار داشت: ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان به مردم از اقدامات خداپسندانه‌ای است که با همکاری بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام می‌شود.
ماریا خویش‌دوست افزود: دانشجویان با انگیزه و پرتلاش  به صورت داوطلبانه در این امر خیر و اردوی جهادی شرکت کرده‌اند و امیدواریم با حمایت بخشداران و شوراها بتوانیم این خدمات را به دیگر مناطق کم برخوردار ارائه دهیم.
 این برنامه با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی جابر ابن حیان دانشگاه علوم پزشکی استان، شبکه بهداشت و درمان دشتستان، دهیاری و شورای اسلامی و گروه جهادی شهید ابراهیم هادی در روستاهای گلدشت، میلک، پلنگی و شول بخش شبارنکاره شهرستان دشتستان جهت ارائه خدمات بهداشتی و رایگان است.
گروه جهادی شهید ابراهیم هادی با بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت‌های جهادی یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین گروه‌های جهادی استان است که در حوزه‌های مختلفی همچون درمان، آموزش، عمران، فرهنگی و علمی فعال می‌باشد.

انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
اردوی.جهادی     بسیج.جامعه.پزشکی     دکتر.مرادعلی.فولادوند     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   16 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >