به مناسبت هفته دفاع مقدس؛
مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با خانواده دو تن از ایثارگران دیدار کردند/ گزارش تصویری

6 مهر 1398
به مناسبت هفته دفاع مقدس، قائم‌مقام رییس و اعضای ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با خانواده دو تن از ایثارگران شاغل در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دیدار کردند.

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این دیدارها ضمن تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، جانبازان، ایثارگران و آزادگان نظام مقدس اسلامی اظهار داشت: عزت و افتخار کنونی جامعه اسلامی مدیون و مرهون خون شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان است.
دکتر حسین دارابی بیان کرد: خانواده‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان پیشگام در اجرای فرامین الهی در جامعه اسلامی هستند.
وی تصریح کرد: احترام و تکریم خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران را وظیفه همه است، خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران قشری ارزشمند برای مردم، نظام و انقلاب اسلامی هستند که خدمت به آنان برای همه مسئولان افتخاری بزرگ و توفیقی الهی است.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر اهمیت احیای فرهنگ دفاع مقدس تأکید کرد و گفت:‌ استکبار جهانی از روحیه انقلابی ملت ایران واهمه دارد.
دکتر دارابی بابیان اینکه تداوم انقلاب در گرو ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: ما در قبال جامعه ایثارگران مسئول هستیم و باید با خدمت صادقانه و پاسداری از حریم نظام به خوبی از امانت شهدا حفاظت کنیم.
وی تصریح کرد: در دوران جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و ازاین‌رو مردم غیرتمند ایران در دفاعی مقدس از استقلال سرزمین و هویت دینی و ملی خود دفاع کردند.
دکتر دارابی اظهار داشت: علاوه بر مردان غیور، مادران، همسران و خواهران بسیاری نیز در صف مقدم جبهه از اعتقادات و سرزمین خویش دفاع می‌کردند.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه در شرایط کنونی کشور بیش از هر زمان دیگری به روحیه ایثار و شهادت نیازمندیم خاطرنشان کرد: همه ما می‌دانیم دلیل پیروزی رزمندگان ما در ۸ دفاع مقدس روحیه ایثار و شهادت بود، روحیه‌ای که در شرایط کنونی کشور بیش از هر زمان دیگری به آن نیازمندیم و همه ما باید در این راه تلاش کنیم.
مشاور رییس دانشگاه و مسئول امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: شهدا، جانبازان و خانواده معظم آن‌ها گنجینه‌های ارزشمند جامعه ما هستند که باید موردتکریم و تجلیل قرار گیرند.
مهدی مرکبی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت همان فرهنگ قیام امام حسین (ع) است، وظیفه ما نیز توسعه بیش از پیش این فرهنگ است.
 مشاور رییس دانشگاه و مسئول امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: رسالت ما انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل چهارم انقلاب است و باید این فرهنگ را به نسل جوان معرفی کنیم.
در دیدار با خانواده ابراهیم کمال شنبدی که سابقه ۶۵ ماه حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل را دارد، وی خاطراتی از دوران هشت سال دفاع مقدس بیان کرد.
همچنین در دیدار با خانواده رضا افراسیابی که مربی آموزشی ناو تیپ ۱۳ امیرالمؤمنین (ع)، غواص تیم شناسایی اطلاعات عملیات امیرالمؤمنین (ع) و سرتیم شناسایی اطلاعات عملیات آبی و خاکی در جنگ تحمیلی ۸ سال دفاع مقدس بوده، وی نیز خاطراتی از دوران هشت سال دفاع مقدس بیان کرد.
در این دیدارها علاوه بر اهدای لوح تقدیر هدایایی به هریک از خانواده ایثارگران تقدیم شد.
گفتنی است در این دیدارها قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اعضای ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حضور داشتند.


انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN


کلمات کلیدی:
دیدار     هفته.دفاع.مقدس     دکتر.حسین.دارابی     مهدی.مرکبی        

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >