عشایر شهر چغادک تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار گرفتند

13 آذر 1398
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت چغادک گفت: عشایر شهر چغادک تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، زهرا شبانی اظهار داشت: تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و باهدف خدمت‌رسانی به مناطق عشایری تحت پوشش اعزام شدند.
وی افزود: به منظور اجرای هرچه بهتر طرح تحول سلامت و باهدف خدمت‌رسانی به مناطق کمتر برخوردار و عشایری تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت چغادک متشکل از پزشک، ماما، کارشناس بهداشت محیط و مراقب سلامت به این مناطق اعزام شدند و بیماران را به صورت رایگان ویزیت کردند.
این کارشناس مسئول بیان داشت: با توجه به اینکه ارائه خدمات بهداشتی به همه اقشار جامعه از رسالت‌های مهم وزارت بهداشت است، هرساله هم‌زمان با ورود عشایر به منطقه تحت پوشش شهر چغادک تیم سلامت این مرکز متشکل از پزشک، ماما، کارشناس بهداشت محیط و سایر کارشناسان برای بازدید، سرشماری و استخراج جمعیت گروه‌های سنی اعزام می‌شوند.
شبانی گفت: در این بازدید آموزش‌های لازم به مادران و کودکان، بیماریابی، مراقبت و ویزیت بیماران، نمونه‌برداری میکروبی آب آشامیدنی، آموزش استفاده از آب آشامیدنی سالم و دفع بهداشتی زباله و فضولات حیوانی، بررسی اپیدمیولوژی بیماری‌های منتقله از آب و غذا و سایر آموزش‌ها صورت گرفت و جهت انجام سایر مراقبت‌ها توصیه جهت مراجعه به مرکز خدمات جامع سلامت شد.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت چغادک خاطرنشان کرد: تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت چغادک در این مأموریت بیماران فشارخونی بالا، دیابتی و زنان باردار را ویزیت و آموزش‌های لازم در زمینه‌های مختلف بهداشتی را به آنان ارائه دادند.

انتهای پیام/ ا.س-3000
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
مرکز.خدمات.جامع.سلامت.چغادک     زهرا.شبانی     خدمات.بهداشتی     عشایر     طرح.تحول.سلامت    

تاریخ بروز رسانی:   13 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >