مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
دانشجویان افسران جنگ نرم هستند

18 آذر 1398
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: به تعبیر خاص مقام معظم رهبری، دانشجویان افسران جنگ نرم بوده و این جوانان انقلابی باید در راستای دفاع از انقلاب و حراست از ارزش‌های انقلابی به سمت مطالبه‌گری پیش رفته و به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین عباس دشتی ضمن گرامیداشت روز دانشجو افزود: 16 آذر یک واقعه تاریخی ماندگار است و هدف از این جنبش حرکت جوانان به سوی اصلاح وضعیت کشور و ایستادگی در برابر استکبار و استبداد بوده و نامگذاری این روز مربوط به شهادت سه نفر از دانشجویانی بود که طی سفر نیکسون معاون وقت رئیس جمهور آمریکا بعد از کودتای 28 مرداد به ایران اقدام به اعتراض و ایستادگی در مقابل وی کردند.
وی در جمع اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: 16 آذر نماد عینی ایستادگی و پایمردی دانشجویان آزاده ایران اسلامی در برابر نظام سلطه بوده  و روز تاکید بر نقش بی‌بدیل مجاهدت در راه کسب علم و دانش در کنار تقویت ایمان دینی و بصیرت سیاسی در راه پیشرفت مادی و معنوی کشور است.
حجت الاسلام والمسلمین دشتی بیان داشت:دانشجو مظهر استقلال خواهی، عزت طلبی، آزادی بیان و بیان آزادی سیاسی بوده و دانش، دانشجویی و طلب دانش امری مقدس و بسیار ارزشمند بوده که مورد تاکید دین مبین اسلام است.
حضرت فاطمه معصومه(س) از تمامی جهات گوناگون و ممتاز است
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: روز دهم ربیع الثانی سالروز رحلت شهادت گونه بانویی است که از جهات گوناگون ممتاز و در کلام بهترین و برترین انسان‌های برگزیده الهی بوده که تعبیرها و تعریف‌های منحصر به فرد درباره او وارد شده است.
حجت الاسلام والمسلمین دشتی افزود: بر اساس این تعریف‌ها، مقام معنوی حضرت فاطمه معصومه(س) به حدی گسترده است که در روز رستاخیز هزاران شیعه کم بضاعت را شفاعت می‌نماید.
 حجت الاسلام والمسلمین عباس دشتی افزود: حضرت فاطمه معصومه (س) از معدود امام زادگانی است که به لحاظ دارا بودن زیارت نامه رسمی و کمالات معنوی بسیار بالا و خالص‌ترین عبادت‌های زهرا گونه‌اش به همراه طهارت روحی، او را از حیث مقام معنوی در ردیف معصومین قرار داده و بالاخره بزرگواری و صفات عالیه انسانی‌اش به حدی رسیده که او را کریمه اهل بیت علیهم السلام می‌گویند.
 وی تصریح کرد: شهر مقدس قم، که از لحاظ  برخورداری از علم، دیانت، معنویت و علوم اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در جهان اسلام مشهور گشته همه به خاطر این است که در سایه مرقد نورانی دختر موسی بن جعفر(ع) قرار گرفته است.
انتهای پیام/ م.ف1024

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
روز.دانشجو     دفتر.نهاد     حجت     الاسلام‌والمسلمین.عباس.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   18 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >