دبیر هیئت تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
عدم آشنایی کارمندان نسبت به قوانین یکی از علل بروز تخلفات اداری است

20 بهمن 1398
دبیر هیئت تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یکی از علل بروز تخلفات اداری عدم آشنایی و شناخت کافی کارمندان نسبت به قوانین موضوعه به خصوص قانون رسیدگی به تخلفات اداری و تخلفات احصایی آن است.

شجاع قائدی بهجانی در کارگاه آموزشی نحوه گزارش‌نویسی تخلفات اداری شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: تخلف اداری قصور و اقدام عمدی یا غیر عمدی کارمند برخلاف ضوابط و مقررات اداری است.
مسئول دفتر هیئت تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: تخلف اداری شامل کوتاهی، قصور و اقدام عمدی یا غیر عمدی کارمند است که برخلاف ضوابط و مقررات اداری وابسته به اداره صورت می‌گیرد و ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات را نقض می‌کند.
قائدی بهجانی اضافه کرد: ساده‌نویسی و سالم نویسی دو اصل مهم در تهیه گزارش‌هاست، درواقع گزارش‌نویسی فنی است که با آگاهی از آن مطلب هر موضوعی را می‌توان طبقه‌بندی و نظم بخشید که هدف موردنظر در کوتاه‌ترین زمان و با ساده‌ترین کلام به دست آورد.
وی گزارش‌نویسی را به عنوان ابزار مدیریت در جهت انجام وظایف و گردش کار مطلوب برشمرد و افزود: عمده کارایی گزارش‌نویسی رسیدن به اطلاع از نحوه اجرای صحیح دستور (کنترل)، آگاهی از وظایف واحدها (هدایت) و آگاهی از پیشرفت کار (رهبری) سازمان است.
مسئول آموزش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در حاشیه برگزاری کارگاه تخلفات اداری در شهرستان عسلویه گفت: در راستای آموزش نیروهای اداری، حراست، مالی و مسئولان مراکز بهداشتی، اقدام به برگزاری کارگاه آموزش نحوه گزارش‌نویسی تخلفات اداری در همه شبکه‌های بهداشت و درمان سطح استان کرده‌ایم.
رضا قائد حسینی اظهار داشت: درخواست‌های آموزشی و نیازسنجی‌های آموزش کارکنان را پس از بررسی در کمیته آموزش، در مراکز تابعه به مرحله اجرا در خواهیم آورد.
رعایت قوانین و مقررات یکی از اصول و زیرساخت‌های کار در محیط اداری است
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز گفت: رعایت قوانین و مقررات، نظم و انضباط اداری یکی از اصول و زیرساخت‌های کار در محیط اداری است.
جاسم زارعی اظهار داشت: تشکیل این کارگاه را یکی از نیازها میدانم و مطالب ارائه‌شده قطعاً برای همه مدیران مفید و راهگشا خواهد بود.
زارعی ضمن اشاره به نزدیک بودن انتخابات، هرگونه فعالیت کارمندان در ساعات اداری در زمینه تبلیغ و یا استفاده از امکانات و یا نشان‌های دولتی به نفع هر کدام از کاندیداها را مصداق بارز تخلف اداری خواند و افزود: صدور احکام بازدارنده از تکرار تخلفات یک ضرورت جهت نهادینه کردن نظم و انضباط و قانون مداری در جامعه است که با اعمال صحیح آن می‌توان به پویایی و پیشرفت ایران اسلامی کمک شایانی کرد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، کارگاه آموزشی نحوه گزارش‌نویسی تخلفات اداری باهدف آشنایی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه با نحوه گزارش‌نویسی تخلفات اداری با حضور رئیس، معاونین، مسئولین واحدها و سرپرستان مراکز پنج‌گانه تحت پوشش درسان اجتماعات این شبکه برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ک- 3090

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrIکلمات کلیدی:
کارگاه.آموزشی     تخلفات     شجاع.قائدی‌بهجانی     رضا.قائدحسینی     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   20 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >