۱۰۰ درصد جمعیت مادران باردار شهرستان عسلویه علیه کرونا غربالگری شدند

27 ارديبهشت 1399
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت مادران باردار شهرستان عسلویه در مرحله دوم غربالگری کووید ۱۹ مورد ارزیابی و مشاوره قرار گرفتند.

محدثه فخرایی ضمن قدردانی از سرپرستان مراکز خدمات جامع سلامت و کارشناسان ناظر شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: با تلاش شبانه‌روزی بهورزان، مراقبین سلامت و ماماهای مراکز تحت پوشش توانستیم تمام مادران باردار را به صورت تلفنی مورد غربالگری و آموزش قرار دهیم.
وی ضمن تأکید بر اولویت داشتن غربالگری مادران باردار، سالمندان و بیماران قلبی عروقی و ... عنوان کرد: در تماس‌های تلفنی غربالگری، به تمام مادران آموزش‌های لازم ازجمله روزه‌داری در بارداری و شیردهی، زمان دریافت مراقبت‌های لازم، مصرف مکمل‌ها، علائم خطر بارداری و احتمال ابتلا به کرونا آموزش و تردد کمتر به خارج از منزل به مادران توصیه‌شده است.
فخرایی افزود: مادران باردار کم‌خطر در چهار نوبت توسط بهورزان و ماماها مراقبت می‌شوند اما مادران باردار پرخطر باید ۸ مراقبت روتین خود را در طول دوره بارداری دریافت کنند.
این کارشناس مسئول تصریح کرد: جهت پیشگیری از تجمع مراجعین به خصوص مادران باردار در مراکز و خانه‌های بهداشت لازم است مراجعین طبق نوبت اعلامی و در زمان مقررشده با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از وسایل حفاظت فردی (ماسک و دستکش) در مرکز یا خانه بهداشت حاضر و خدمات لازم را دریافت کنند.
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: مادران باردار در صورت داشتن علائم خطر بارداری و یا علائمی همچون تب، گلو درد، سرفه خشک، تنگی نفس و ... با شماره‌های مربوط به مراکز خدمات جامع سلامت، خانه‌های بهداشت و پایگاه بهداشتی محل زندگی خود تماس گرفته تا مشاوره و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

انتهای پیام/ م.ک- ۳۰۹۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کرونا     محدثه     فخرایی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   27 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >