در ایام شیوع کرونا؛
۳۱۸۷ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی شهرستان جم انجام شد

17 خرداد 1399
مسئول واحد بهداشت محیط و سلامت کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: در ایام شیوع کرونا سه هزار و ۱۸۷ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی شهرستان جم صورت گرفته است.

مجید ابراهیمی با اشاره به اجرای گام دوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کشور اظهار داشت: برداشتن برخی از محدودیت‌های صنوف به معنای عادی‌سازی شرایط نیست و صاحبان مشاغل باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنوف حساس سرعت شیوع ویروس کرونا را کاهش می‌دهد گفت: صاحبان مشاغل با فراهم‌سازی شرایط در محل‌های کسب خود، نسبت به حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی را برای مشتریان اقدام کنند.
ابراهیمی از انجام دو هزار ۷۹۷ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ۳۹۰ بازدید از اماکن عمومی شهرستان جم در ایام شیوع کرونا خبر داد و افزود: کارشناسان بهداشت محیط از صنوف مختلف شهرستان بازدید کرده و ضمن آموزش‌های لازم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تذکرهای لازم را نیز به صاحبان مشاغل داده‌اند.
کارشناس بهداشت محیط و سلامت کار شهرستان جم در ادامه افزود: در ایام شیوع ویروس کرونا ۱۴ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و دو مکان عمومی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی تعطیل‌شده‌اند که پس از رفع نواقص مجدداً شروع به فعالیت کردند.
وی با تأکید بر اینکه بازگشایی رستوران‌ها طبق پروتکل‌های جدید امکان‌پذیر است افزود: فاصله میزها و صندلی‌ها حداقل یک الی دو متری باشد و بعد از هر بار استفاده، رومیزی و صندلی‌ها شست‌وشو و گندزدایی شوند.
ابراهیمی بابیان اینکه از نگهداری ظروف غذا و قاشق و چنگال روی میز سرو خودداری شود گفت: استفاده از قندان و نمکدان و ... تا اطلاع ثانوی ممنوع است و در صورت نیاز از بسته‌بندی یک‌نفره استفاده شود.
وی اظهار داشت: متصدیان رستوران‌ها و سایر صنوف با مراجعه به سایت وزارت بهداشت به نشانی salamat.gov.ir ضمن دریافت کد رهگیری، نسبت به مطالعه دستورالعمل‌های واحد صنفی خود اقدام کرده و آن را اجرایی کنند.
مسئول واحد بهداشت محیط و سلامت کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با سامانه گویای ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خورد را ثبت کنند و حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت به آن رسیدگی می‌شود.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
بهداشت.محیط     کرونا     شبکه.بهداشت.جم     بازدید.اماکن.عمومی     مراکز.تهیه.غذا    

تاریخ بروز رسانی:   17 خرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >