فرمانده سپاه امام علی (ع) تنگستان:
باید همه در جهت تأمین سلامت جامعه همیار و همراه مدافعان سلامت باشیم

21 خرداد 1399
فرمانده سپاه امام علی (ع) تنگستان گفت: امروز مدافعان سلامت در خط مقدم دفاع از سلامت جامعه قرار دارند و همه باید در جهت تأمین سلامت جامعه همیار و همراه آنان باشیم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، سرهنگ احمد حیدری در مراسم تکریم از مدافعان سلامت تنگستان اظهار داشت: تلاش در راستای تأمین سلامت مردم یکی از پسندیده‌ترین کارها در کلام بزرگان و از نظر اجتماعی است و در زمره بهترین عبادات است.
وی ادامه داد: جایگاه مدافعان سلامت را می‌توان در کلام مقام معظم رهبری جستجو کرد آنگاه که تکریم از مدافعان سلامت را تکریم ارزش‌های انسانی برشمردند.
سرهنگ حیدری بابیان اینکه نگاه‌ها همواره به رهنمودهای مقام معظم رهبری بوده است افزود: ایشان تلاش جامعه بهداشتی و درمانی کشور را با فدا کردن سلامت و جان خود برای مردم، نشانه انسان‌دوستی و تعهد به مردم دانستند و آن را جهاد فی سبیل الله خواندند.
فرمانده سپاه امام علی (ع) تنگستان تصریح کرد: با اعلام اولین مبتلایان به بیماری کرونا در کشور یک بسیج همگانی علیه این بیماری شکل گرفت و همه مردم با هر دیدگاه و سلیقه‌ای برای مقابله با این بیماری بسیج شدند و این در حالی است که در کشورهای غربی دولت‌ها به سرقت کالاهای پزشکی و دارویی دیگر کشورها پرداختند.
فداکاری مجموعه بهداشت و درمان یادآور هشت سال دفاع مقدس است
فرماندار تنگستان نیز در این مراسم گفت: ایثار و فداکاری مجموعه بهداشت و درمان برای ما یادآور هشت سال دفاع مقدس است که رزمندگان اسلام آنچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و با همه وجود از کشور و مردم دفاع کردند.
عبدالحسین رفیعی پور اظهار داشت: مقام معظم رهبری همه تصمیمات در زمینه‌های مرتبط با مقابله با بیماری کرونا را به ستاد مبارزه با کرونای کشور واگذار کردند که این مهم نشان از اعتماد کامل ایشان به کادر بهداشتی و درمان کشور است.
وی تصریح کرد: مدافعان سلامت در همه رده‌های خدمتی برای جامعه ارزشمند هستند و در مبارزه با بیماری کرونا متأسفانه تعداد زیادی از این عزیزان که به‌نوعی برای کشور نخبه محسوب می‌شوند را از دست دادیم که فقدان آن‌ها برای کشور بسیار سنگین است.
فرماندار تنگستان بیان داشت: روزها و گاهی ماها دور از خانواده بودن، برای صیانت از سلامت بیماران را نمی‌توان با هیچ زبان و کلامی قدردانی کرد و این نمونه بارز ایثار و فداکاری و جان‌فشانی برای مردم است.
رفیعی پور با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان تنگستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر جزء استان‌هایی هستیم که بیش‌ترین شهرستان‌های قرمز را در بحث ابتلا به کرونا داریم و این نگران‌کننده است.
همت مردم در مبارزه با بیماری کرونا قابل‌تحسین بود
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان نیز در این مراسم گفت: در مبحث مقابله با کرونا یک همیت بالا و قابل‌تحسینی در میان اقشار مختلف مردم به وجود آمد و موجب شد تا طبقات مختلف مردم در کنار یکدیگر قرار گیرند و حرکت‌های جهادی مانند راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک، گندزدایی معابر و اماکن و .... شکل گیرد.
مهندس عادل مقدس تصریح کرد: استقرار خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در کشور در سال‌های گذشته، اقدامی بود که در راستای تحقق شعار عدالت در سلامت صورت پذیرفت و نتیجه آن را امروز در کمک به مبارزه فعال با بیماری کرونا مشاهده می‌کنیم.
وی ادامه داد: امروز تمامی کادر بهداشتی و درمانی کشور در حال تلاش در راستای پیشگیری از گسترش بیماری کرونا هستند و آنچه در کنترل بیماری تحصیل خواهد شد نمود این تلاش‌هاست.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان تأکید کرد: رعایت و توجه به پروتکل‌های بهداشتی تنها راه قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا است که این مهم تنها با همکاری مردم به نتیجه خواهد رسید، بنابراین از همه مردم تقاضا داریم در این جهت گام بردارند.
مراسم تکریم از مدافعان سلامت به همت سپاه امام علی (ع) تنگستان و با حضور فرمانده سپاه امام علی (ع)، فرماندار و رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان برگزار شد.

انتهای پیام/ ن.ا 3010
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
تکریم     مدافعان.سلامت     سرهنگ.حیدری     فرماندار     عبدالحسین.رفیعی‌پور     مهندس.عادل.مقدس    
شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   21 خرداد 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >