متخصص عفونی و بیماری‌های تنفسی بیمارستان شهید گنجی برازجان:
اگر علایم شدید بیماری و تنگی تنفس، درد قفسه سینه، ضعف و بی‌حالی دارید به بیمارستان مراجعه کنید

25 خرداد 1399
متخصص عفونی و مسئول فنی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: اگر علایم تب، سرفه، گلو درد؛ احساس لرز ندارید لازم نیست هیچ آزمایشی انجام دهید، هیچ آزمایش به شما کمک نمی‌کند.

دکتر حسن شفیعی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: اگر علایم بیماری تب، سرفه، گلو درد، احساس لرز دارید، ولی بیماری زمینه‌ای فشارخون، قلبی عروقی، دیابت، چاقی بیش از حد، کلیوی، ریوی، سرطان، پیوند، مصرف کورتون ندارید لازم نیست هیچ آزمایشی انجام دهید، هیچ آزمایشی به شما کمک نمی‌کند تا دو هفته در منزل استراحت کنید، بهداشت تنفسی و شستشوی دست را رعایت کنید.
دکتر شفیعی تأکید کرد: اگر علایم بیماری تب، سرفه، گلو درد؛ احساس لرز دارید و بیماری زمینه‌ای فشارخون، قلبی عروقی، دیابت، چاقی بیش از حد، کلیوی، ریوی، سرطان، پیوند، مصرف کورتون دارید باید به مراکز 16 سرپایی و 24 ساعته شبانه‌روزی مراجعه کنید و به تشخیص پزشک مرکز، آزمایش سوآپ بینی - حلقی کرونا انجام دهید و تا زمان اعلام نتیجه آزمایش و همچنین تا دو هفته پس از آن در منزل استراحت کنید، داروی تجویزشده را مصرف کنید و بهداشت تنفسی و شستشوی دست را رعایت کنید.
متخصص عفونی و بیماری‌های تنفسی بیمارستان شهید گنجی برازجان تصریح کرد: اگر در دو هفته گذشته علائمی داشته‌اید و می‌خواهید بدانید که آیا بیماری شما مربوط به ویروس کرونا بوده یا خیر، با مراجعه به پزشک و در صورت نیاز با مراجعه به آزمایشگاه‌های بخش خصوصی، آزمایش سرولوژی و ایمونولوژی انجام دهید و نتیجه آزمایش باید توسط پزشک معالج تفسیر شود.
وی تصریح کرد: سایر آزمایش‌ها و سی‌تی‌اسکن برای تشخیص بیماری مرتبط با ویروس کرونا در بیماران کرونایی و در موارد معدودی کاربرد دارد و انجام آن‌ها بدون نظر پزشک در افراد سرپایی فایده و کاربردی ندارد.
دکتر شفیعی تأکید کرد: در همه حالات فوق برای بررسی سلامتی خود ابتدا به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنید و به سؤالات سامانه صادقانه جواب دهید و طبق راهنمایی سامانه عمل کنید.
متخصص عفونی و بیماری‌های تنفسی بیمارستان شهید گنجی برازجان خاطرنشان کرد: بهترین راهکار برای پیشگیری از بیماری کرونا حفظ فاصله فیزیکی بیش از یک متر و نیم و استفاده از ماسک است.

انتهای پیام/ س.غ- 3030
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کرونا     دکتر.حسن.شفیعی     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   25 خرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >