رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر:
نهضت جهادی همراه بیمار نماد حرکت فرهنگی جامعه اسلامی است

26 امرداد 1399
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: نهضت جهادی همراه بیمار نمادی برای حرکت فرهنگی در جامعه اسلامی است.

دکتر مرادعلی فولادوند در آیین اختتامیه مرحله نخست نهضت همراهان بیمار در استان بوشهر گفت: نهضت‌های جهادی که در کشور شکل‌گرفته نعمت بزرگی است که برگرفته از تعالیم اسلامی و مکتب جمهوری اسلامی است.
دکتر فولادوند با اشاره به توکل و توسل جامعه به خداوند باری‌تعالی در مصائب و سختی‌ها افزود: کرونا پدیده‌ای است که باوجوداینکه برای دنیا مصائب و مشکلاتی ایجاد کرده است موجب پیدایش و ظهور حرکاتی شگفت‌انگیز شده است که تنها در کشور ما مشاهده می‌شود.
وی بابیان اینکه شرایط تحریم ظالمانه و مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه ما مبارزه با کرونا را دشوارتر کرده است عنوان داشت: باوجود تفکر جهادی و اعتقاد راسخ به مدد الهی حرکاتی بی‌نظیر در کشور شکل‌گرفته است که نمونه‌های آن در رزمایش‌های قرارگاه فرهنگی دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه شکل گرفت.
دکتر فولادوند با ابراز قدردانی از تشکیل نهضت‌های جهادی و رزمایش‌های همدلی مؤمنانه گفت: این حرکات موجب انسجام بیشتر جامعه و تقویت همراهی و همدلی مردم شد.
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با اشاره به چشم‌انداز روشن نهضت‌های جهادی و آثار و برکات آن برای جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: درست در دورانی که یافتن انسان‌های خوب و نیکو سرشت بسیار دشوار است، در کشور ما باوجود تفکر اسلامی ظهور و پیدایش گروه‌های متعدد جوانان برای راه‌اندازی نهضت‌های جهادی زبان زد شده است.
نهضت جهادی همراه بیمار یکی از افتخارات ارزشمند حوزه‌های علمیه است
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر نیز در این آیین گفت: در کنار راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و رزمایش همدلی مؤمنانه، نهضت جهادی همراهان بیمار یکی از ارزشمندترین افتخاراتی بود که توسط طلاب و روحانیون صورت گرفت.
حجت‌الاسلام رضا خدری با اشاره به همراهی روحانیون با مردم در شرایط دشوار گفت: در طول تاریخ حوزه‌های علمیه همواره همراه مردم بوده‌اند و به‌عنوان ملجأ و پناه برای مردم به شمار رفته‌اند.
حجت‌الاسلام خدری افزود: حرکت جوانان کشور در راه‌اندازی اردوهای جهادی و حضور در مناطق محروم در سال‌های اخیر حوزه‌های علمیه را نیز تحت تأثیر قرارداد.
وی ادامه داد: اشتیاق طلاب و روحانیون برای حضور در عرصه‌های جهادی و خدمت به مردم با رهنمودهای مقام معظم رهبری موجب سازمان‌دهی و تشکیل قرارگاه‌های جهادی شد.
حجت‌الاسلام خدری عنوان داشت: حضور روحانیون در بین مردم در سال‌های اخیر به‌ویژه در حوادث و بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله و امدادرسانی به مردم مثال‌زدنی بود.
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر خاطرنشان کرد: هم‌زمان با شیوع کرونا در کشور حضور روحانیون در بیمارستان‌ها و بخش‌های کرونا و ارائه خدمت به بیماران درست زمانی که همه از این پدیده وحشت‌زده بودند موجب تحسین و شگفتی جامعه شد و این حضور موجب تقویت روحیه امید برای مدافعان سلامت و ایجاد روحیه همدلی میان مردم شد.
اختتامیه مرحله نخست نهضت جهادی همراهان بیمار در استان بوشهر با تجلیل از طلاب، روحانیون و اقشار مختلفی که در این رزمایش به بیماران خدمت ارائه نمودند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.


انتهای پیام/م.پ-1025

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
اختتامیه     نهضت.همراهان.بیمار     بسیج.جامعه.پزشکی     دکتر.مرادعلی.فولادوند    

تاریخ بروز رسانی:   27 امرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >