رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
واکسن آنفلوانزا از کرونا پیشگیری نمی‌کند

24 شهريور 1399
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: آنچه لازم است درباره واکسن آنفلوانزا بدانیم این است که‌ای واکسن از ابتلا به کرونا پیشگیری نمی‌کند.

دکتر سعید کشمیری در حاشیه نشست ستاد مبارزه با کرونا در گفت‌وگو با واحد خبر صداوسیمای مرکز بوشهر گفت: تزریق واکسن آنفلوانزا تنها برای گروه‌های هدف که وزارت بهداشت تعیین کرده است توصیه می‌شود.
دکتر کشمیری با اشاره به تأمین واکسن موردنیاز در کشور افزود: واکسن آنفلوانزا برای بعضی از گروه‌های هدف به‌صورت رایگان توزیع می‌شود.
وی ادامه داد: توزیع واکسن آنفلوانزا به شکل مشترک و هم‌زمان در کشور و بر اساس سهمیه صورت خواهد گرفت که به‌محض ورود به استان در داروخانه‌های خصوصی و مراکز بهداشت توزیع‌شده تا گروه‌های هدف برای دریافت آن اقدام نمایند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: باید به خاطر داشته باشیم که تزریق واکسن آنفلوانزا از ابتلا به کرونا پیشگیری نمی‌کند و فقط این اطمینان را به ما می‌دهد که اگر در 6 ماه آینده فردی بیمار و علامت‌دار شد، بیماری وی آنفلوانزا نیست.
دکتر کشمیری درباره واکسن کرونا نیز چنین گفت: در حال حاضر باید تا زمان اتمام مراحل تولید واکسن کرونا همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: مطمئناً برای کرونا واکسنی به کشور وارد خواهد شد که تمام آزمون‌ها و مراحل تولید را به‌خوبی پشت سر گذاشته و مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی باشد، اما هنوز هیچ واکسنی همه این مراحل را طی نکرده است.انتهای پیام/م.پ-1025

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
واکسن.آنفلوانزا     دکتر.سعید.کشمیری     کرونا        

تاریخ بروز رسانی:   24 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >