پیام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت روز ملی بهداشت محیط

5 مهر 1399
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، به مناسبت روز ملی بهداشت محیط پیام تبریک صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:‌
امروزه دستیابی به یک زندگی سالم با امید به زندگی مطلوب تنها از طریق برخورداری از محیط سالم و ارائه عادلانه خدمات سلامت فراهم می‌شود.
رسالت بهداشت محیط، صیانت از محیط زندگی است؛ کارشناسان بهداشت محیط با شناسایی و کنترل عوامل محیطی تأثیرگذار بر سلامت، مسئولیت خطیری را با توجه به گسترش روزافزون و تنوع آلاینده‌های محیطی در اجرای رسالت خود بر عهده دارند.
خوشبختانه فعالیت مهندسی بهداشت محیط به عنوان یک فعالیت منسجم، منشأ اثرات زیادی در ارتقاء سلامت مردم بوده که باهمت والا و تلاش بی‌وقفه همکاران در این حیطه روزبه‌روز اثربخشی بیشتری داشته که بر هیچ انسان دوستدار سلامت پوشیده نیست.
در تقویم فدراسیون بین‌المللی بهداشت محیط روز ۲۶ سپتامبر روز جهانی بهداشت محیط نام گرفته است؛ این روز همواره یادآور تلاش‌های شبانه‌روزی انسان‌های گران‌قدری است که سختی‌های این حرفه را به جان خریده و برای توسعه سلامت در جامعه از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌اند.
شعار امسال این روز که «بهداشت محیط، راهبرد کلیدی نظام سلامت در مبارزه با همه‌گیر شدن بیماری‌ها است» بیان‌کننده اهمیت بهداشت محیط در نظام سلامت است.
اینجانب ضمن عرض تبریک روز جهانی بهداشت محیط به همکاران فعال در این حوزه، توفیق و سربلندی در خدمت به جامعه را برایشان از درگاه خداوند متعال خواستارم.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
روز.ملی.بهداشت.محیط     معاونت.بهداشتی.دانشگاه     پیام.تبریک     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌.ئیان    

تاریخ بروز رسانی:   5 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >