رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر:
ارائه خدمات رایگان به بیش از ۲۰۰۰ بیمار مبتلا به دیابت در کلینیک بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر

24 آبان 1399
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر از ارائه خدمات رایگان به بیش از دو هزار بیمار مبتلا به دیابت در کلینیک وابسته به این مرکز خبر داد.

 دکتر عاطفه اسفندیاری ضمن تبریک روز جهانی دیابت در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: دیابت بیماری خاموشی است که بیش از ۵۰ درصد مبتلایان به آن از بیماری خود خبر ندارند و به همین علت تعداد مبتلایان به این بیماری رو به افزایش است.
مسئول کلینیک دیابت بزرگ‌سال مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز با بیان اینکه در این مرکز ارائه خدمات به افراد دیابتی طبق دستورالعمل وزارت متبوع است، اظهار داشت: یکی از خدماتی که برای بیماران مبتلا به دیابت در این مرکز انجام می‌شود، برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت ماهانه توسط سوپروایزر آموزشی است.
 فرخنده غلامزاده افزود: در این مرکز معاینه بیماران به صورت هفتگی انجام می‌شود، هر شش ماه یک‌بار نوار دستگاه گلوکومتر به صورت رایگان برای سنجش قندخون در منزل، در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: هر بیمار مبتلا به دیابت پس از تشکیل پرونده در کلینیک و پس از گرفتن فشارخون، معاینه و آزمایش‌های مربوطه به متخصص داخلی و چشم‌پزشک و در صورت نیاز به پزشک فوق تخصص ارجاع داده می‌شود.
کارشناس کلینیک دیابت اطفال در مرکز آموزشی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز گفت: این مرکز برای کودکان مبتلا به دیابت که حداقل ۲۰۰ نفر هستند خدمات رایگان می‌دهد.
حمیده بختیاری عنوان کرد: خدمات ارائه‌شده شامل ویزیت رایگان آنلاین، ویزیت حضوری، جواب دهی ۲۴ ساعت به سؤالات خانواده‌ها توسط دکتر سیده طاهره موسوی و پرستار کلینیک دیابت در پیام‌رسان‌ها است.
وی افزود: پیگیری‌های لازم برای داروها، آزمایش‌ها و تهیه وسایل لازم (کیت قند خون) برای کودکان نیازمند با کمک خیرین سلامت در این مرکز صورت می‌پذیرد.
کارشناس کلینیک دیابت اطفال در مرکز آموزشی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به انجام دادن فعالیت و ایجاد کردن فضایی شاد برای کودکان مبتلا به دیابت برای جلوگیری از افسردگی، در اختیار قرار دادن آموزش‌های لازم و یادآوری آنها ماهی یک‌بار به صورت حضوری یا آنلاین به خانواده‌ها در کلینیک دیابت اشاره کرد.
مراسم روز جهانی دیابت هرساله در تاریخ ۱۴ نوامبر  مصادف با ۲۴ آبان در بیش از ۱۶۰ کشور جهان برگزار می‌گردد.


انتهای پیام/ ر.ک ۴۰۷۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کلینیک.دیابت     روز.جهانی     دیابت     دکتر.عاطفه.اسفندیاری     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >