سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان:
بیش از ۷۵۰۰ سی‌تی‌اسکن تشخیصی کرونا در دشتستان انجام‌شده است

19 آذر 1399
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان از انجام هفت هزار ۷۲۲ سی‌تی‌اسکن تشخیصی کرونا در مراکز دولتی و خصوصی شهرستان دشتستان از شیوع بیماری کرونا تاکنون خبر داد.

شهرام جلال پور در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به اینکه یکی از راه‌های تشخیص بیماری کرونا در مراحل حاد بیماری انجام سی‌تی‌اسکن ریه است، بار مراجعات در زمان شیوع بیماری کرونا جهت انجام سی‌تی ریه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بسیار افزایش‌یافته است.
جلال پور افزود: کارکنان بخش رادیولوژی بیمارستان شهید صادق گنجی و کلینیک تخصصی نوید به صورت تمام وقت به بیماران و مراجعین خدمات ارائه می‌کنند و در ۹ ماهه امسال در حدود ۳ هزار و ۷۰۰ سی‌تی‌اسکن توسط بخش رادیولوژی بیمارستان انجام‌گرفته است.
وی تصریح کرد: بیمارستان شهید گنجی برازجان دارای دو دستگاه سی‌تی‌اسکن است که دستگاه مربوط به بیماران کرونایی مجزا است و اتاق سی‌تی‌اسکن و دستگاه بعد از هر بیمار ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.
 سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با تأکید بر اینکه هنوز روند ابتلا به کرونا تمام نشده است، بیان کرد: از شهروندان عزیز درخواست می‌کنیم که با در خانه ماندن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مراقب سلامت خود و خانواده‌شان به خصوص در فصل سرد سال باشند.
متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان شهید گنجی برازجان نیز گفت: از آنجایی‌که بیماری کرونا بیماری هزار چهره است و بر اساس یافته‌های محققان محل استقرار ویروس تنها در ریه نمی‌باشد، داشتن ریه سالم رد کننده بیماری کرونا نیست و افراد باید به سایر علائم بیماری نیز توجه داشته باشند و فقط در صورت تشخیص و تجویز پزشک معالج باید اقدام به انجام سی‌تی‌اسکن ریه نمایند.
دکتر حسن شفیعی اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا بسیاری از مردم از ترس ابتلا به کرونا درخواست سی‌تی‌اسکن ریه را دارند درحالی‌که که خطرات اشعه سی‌تی‌اسکن بسیار بیشتر از رادیوگرافی است و برای سیستم بدن خطرناک است.
متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان شهید گنجی برازجان تصریح کرد: مراجعین به مراکز درمانی برای تشخیص کرونا اصرار به انجام سی‌تی‌اسکن ریه نکنند تا از این دستگاه به جا و به ضرورت کاری استفاده گردد تا بیمارانی که درگیری ریه دارند بتوانند به‌موقع این روش تشخیص را انجام و تحت درمان قرار گیرند.
انتهای خبر: س.غ /۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
بیمارستان.شهید.گنجی.برازجان     شهرستان.دشتستان     سی.تی.اسکن     کرونا.ویروس    

تاریخ بروز رسانی:   19 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >